Oceny zawodników po meczu z Atalantą

Real Madryt wygrał u siebie z Atalantą 3:1 i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Zanotował dobry mecz i obronił dwa groźne uderzenia Zapaty. Dobrze spisał się też przy pozostałych sytuacjach Atalanty. Przy golu dość późno zareagował, jednak trudno dopatrywać się większego błędu bramkarza przy tak mocnym i precyzyjnym uderzeniu Muriela.

5. Varane

Jest za co go ganić i chwalić. Z jednej strony dopuścił się kilku błędów, z czego ten najpoważniejszy mógł zakończyć się golem Zapaty lub nawet czerwoną kartką, gdy nie trafił w piłkę, próbując wykonać wślizg. To on faulował też przed rzutem wolnym dla gości, po którym padła bramka Muriela. Miał jednak najwięcej udanych interwencji w obronie (osiem wybić i cztery przechwyty). Nie popisał się, ale nie był to też jednoznacznie zły występ Francuza.

4. Ramos

Tak jak w starciu z Elche grał nieco schowany i zabezpieczał całą drużynę. Skupiał się przede wszystkim na defensywie, co dobrze mu wychodziło. Zaliczył jedno kluczowe wybicie piłki, ale ważnych interwencji było więcej. Wykorzystał też rzut karny i przy względnie spokojnym rezultacie dwumeczu mógł zejść z boiska z poczuciem dobrze wykonanego zadania. Nie miał za to dużego udziału w rozegraniu – zaliczył najmniej podań ze wszystkich zawodników grających od pierwszej minuty.

6. Nacho

Źle wszedł w mecz, gdy w dość łatwy sposób przegrał kilka pojedynków. Z czasem jednak się rozkręcał, próbował też stworzyć przewagę z przodu. Dobrze radził sobie z napastnikami rywala, także po wejściu Zapaty. Musi jednak ograniczać niepotrzebne ryzyko, bo wczoraj mógł nawet wylecieć z boiska, gdyby sędzia był mniej wyrozumiały.

17. Lucas Vázquez

Tak jak dla większości zespołu pierwsze minuty nie były dla niego łatwe. Gubił się zwłaszcza w obronie, a jego braki były widoczne. W wyprowadzeniu też kilka razy trochę przeszacował swoje możliwości, ale koniec końców zaliczył asystę przy trafieniu Asensio, a wcześniej doskonałym dośrodkowaniem obsłużył Benzemę, który też miał świetną szansę na strzelenie gola. Lucas zagrał więc w swoim stylu – było widać jego braki, ale z przodu potrafił pomóc zespołowi.

15. Valverde

Można było się spodziewać, że to on będzie tym najbardziej cofniętym pomocnikiem Królewskich, ale Zidane ustawił go bliżej prawej strony, gdzie miał pomagać Lucasowi. To się zazwyczaj udawało, choć jednoczenie sprawiło, że Fede nie był tak widoczny. Jego siła i wytrzymałość pomogły jednak Królewskim w środku pola, choć jego praca nie była dostrzegalna na pierwszy rzut oka.

10. Modrić

Po małym odpoczynku w meczu z Elche, gdy nie musiał grać całego spotkania, wrócił Modrić, jakiego lubimy najbardziej. Był efektowny i efektywny. Świetnie radził sobie w odbiorze, niemal perfekcyjnie rozgrywał piłkę w środku, gdy trzeba było ją utrzymać, a wisienką na torcie były przechwyt i asysta przy pierwszym trafieniu Królewskich. MVP.

8. Kroos

Nie błyszczał tak jak Modrić, ale przez większość meczu pokazywał to, z czego świetnie jest znany. Jego gra z piłką i bez niej pomagała Królewskim wyjść spod pressingu Atalanty, której nie starczyło sił na cały mecz. Zwłaszcza w pierwszej połowie Toni kilka razy świetnie odczytał zamiary pomocników przeciwnika. Nie było fajerwerków, ale był kolejny co najmniej dobry występ Kroosa.

23. Mendy

Nie zagrał tak dobrze jak w Bergamo, ale było też lepiej niż w starciu z Elche. Przytrafił mu się dość głupi faul na początku meczu, ale potrafił znaleźć nić porozumienia z Viníciusem – to on rozegrał piłkę z Brazylijczykiem przed świetną indywidualną akcją napastnika. Próbował też ponownie zaskoczyć Atalantę strzałem prawą nogą, ale takie uderzenie nie miało prawa wpaść do bramki.

20. Vinícius

Jego przebojowość była na poziomie przewyższającym wszystkie wyczyny skrzydłowych Realu Madryt w ostatnich miesiącach. Pierwsza groźna wrzutka? Jego autorstwa, po indywidualnej akcji. Pierwsza groźna szansa? Po jego rozegraniu piłki z Benzemą, gdy ostatecznie źle przyjął piłkę i został zablokowany. Najlepsza indywidualna akcja meczu? Przebiegnięcie na sprincie ponad połowy boiska po własnym odbiorze i niestety niecelny strzał. Gol na 2:0, który był kropką nad i w dwumeczu? Po faulu na Viníciusie. Gdyby tylko lepiej uderzał i tę fantastyczną akcję zakończył golem, najwyższa możliwa ocena byłaby formalnością.

9. Benzema

Wykonał swój plan minimum, czyli wykorzystał okazję, której zmarnować po prostu nie mógł. Ładnie dograł do Viníciusa przy pierwszej szansie dla Realu. Karim mógł jednak powiększyć swój dorobek strzelecki, ale po wrzutce Lucasa dwukrotnie nie był w stanie znaleźć sposobu na podwyższenie prowadzenia. Miewał lepsze mecze, ale wczoraj zrobił swoje.

3. Militão

Nie powinniśmy obwiniać go, że nie jest Sergio Ramosem i że drużyna bez kapitana nie gra tak dobrze jak z nim na boisku. Militão dał mimo wszystko niezłą zmianę, nie mylił się w obronie, nie tracił piłek przy rozegraniu. Nie najgorsze wejście po bardzo długiej przerwie od grania.