/ KRot, Mateo

Bramka Ødegaarda w derbach Londynu, dobry mecz De Frutosa [VIDEO]

Martin Ødegaard w swoich pierwszych derbach północnego Londynu strzelił gola. Bardzo dobrze spisał się też Jorge de Frutos, który także mógł cieszyć się ze zwycięstwa w derbach. Jak grali pozostali wypożyczeni i sprzedani?

Gareth Bale (Tottenham Hotspur)
Wyszedł w pierwszym składzie na derby z Arsenalem, ale rozegrał bardzo słabe spotkanie i został zmieniony już w 57. minucie. Nie pokazał żadnych zrywów. Wyglądał jak element obcy, a z nim na boisku Tottenham grał w dziesięciu. Poza niewielkim udziałem przy golu zrobił bardzo mało. Ma za sobą bardzo słabe zawody. Koguty przegrały 1:2.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Brahim Díaz (Milan)
Spotkanie z Napoli rozpoczynał na ławce rezerwowych. Wszedł na murawę w 60. minucie, gdy jego drużyna przegrywała 0:1. Wniósł sporo ożywienia w ofensywę mediolańczyków, ale nie przełożyło się to na gola. Hiszpan pokazywał się do gry na całej szerokości boiska, jednak brakowało w tym wszystkim konkretów. Potrafił stworzyć przewagę udanym dryblingiem, lecz nic ponadto. Milan przeważał w drugiej połowie, ale nie udało się strzelić bramki i mistrzostwo Włoch znacznie się oddaliło.
Ocena WhoScored: 6,4/10

Dani Ceballos (Arsenal)
Całe spotkanie z Tottenhamem przesiedział na ławce rezerwowych. Arsenal wygrał 2:1.

Luka Jović (Eintracht Frankfurt)
W wyjazdowym spotkaniu z Lipskiem wrócił na ławkę rezerwowych. Wszedł na boisko w 72. minucie, gdy było 1:1, jednak nie odmienił losów spotkania i wynik nie uległ zmianie. A miał ku temu okazję, ale w 81. minucie zmarnował podanie Kosticia i uderzył niecelnie. Nie było to udane spotkanie Serba, który zakończył mecz bez strzału na bramkę, dryblingu czy wygranego pojedynku.
Ocena WhoScored: 5,8/10

Takefusa Kubo (Getafe)
Getafe zrobiło w weekend miłą niespodziankę i urwało punkty Atlético. Kubo nie miał jednak w tym żadnego udziału. Cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Borja Mayoral (AS Roma)
Wyjazdowe spotkanie z Parmą zaczął na ławce rezerwowych i pojawił się na boisku dopiero w 79. minucie. Rzymianie przegrywali wtedy 0:2. 23-latek był przy piłce tylko cztery razy i nie pomógł swojemu zespołowi.

Martin Ødegaard (Arsenal)
Norweg ponownie wyszedł w pierwszym składzie i w drugim meczu z rzędu trafił do siatki. Tym razem pokonał Llorisa, strzelając bardzo ważnego, wyrównującego gola, choć trzeba przyznać, że ponownie miał trochę szczęścia. Nie wchodził tak chętnie jak zazwyczaj w indywidualne pojedynki, ale dużo częściej popisywał się niezłymi prostopadłymi podaniami. Głównie jednak odpowiadał za rozegranie i z tego zadania wywiązał się bez zarzutów (aż 97% celnych podań). Dobry mecz Martina.
Ocena WhoScored: 7,8/10

Reinier (Borussia Dortmund)
Wygrane 2:0 spotkanie z Herthą oglądał z ławki rezerwowych.

Jesús Vallejo (Granada)
W Lidze Europy odnowił mu się uraz i nie mógł wystąpić w spotkaniu z Realem Sociedad, które Granada wygrała 1:0.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Miguel Baeza (Celta Vigo)
Celta bezbramkowo zremisowała z Athletikiem, a Miguel nie podniósł się z ławki.

Jorge de Frutos (Levante UD)
Świetny mecz De Frutosa, który od początku wystąpił w derbach z Valencią. Już na samym początku miał doskonałą okazję, ale niestety trafił w słupek. Stwarzał jednak jedną groźną sytuację za drugą, czy to podaniem, czy indywidualną akcją. W sumie oddał dwa strzały, ale do tego dorzucił aż cztery wygrane pojedynki i niesamowicie dużo pracy w defensywie, notując pięć odbiorów. Bardzo dobre spotkanie De Frutosa. Levante wygrało z Valencią 1:0.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 8,2/10

Dani Gómez (Levante UD)
Całe derbowe spotkanie z Valencią przesiedział na ławce rezerwowych. Levante wygrało 1:0.

Achraf Hakimi (Inter Mediolan)
Przeciwko Torino Achraf rozegrał średnie 89 minut, zanim został zmieniony. Zanotował tylko jeden odbiór, był dość niepewny przy wyprowadzeniu piłki i nie miał zbyt wielkiego udziału w akcjach ofensywnych, choć zmarnował jedną doskonałą sytuację. Nie był to najgorszy mecz Hakimiego, ale nie pozostawił po sobie żadnego błysku. Najważniejsze dla Interu było jednak kolejne zwycięstwo, które daje im bezpieczną przewagę nad Milanem.
Ocena WhoScored: 6,6/10

Sergio Reguilón (Tottenham Hotspur)
Przeciętny mecz Reguilóna z Arsenalem. Zanotował co prawda aż cztery odbiory i dobrze radził sobie z próbami Saki, ale nie był to jego najbardziej udany występ. Warto zapamiętać jednak jego świetne dogranie przy golu Lameli, więc możemy mu dopisać asystę drugiego stopnia. Otrzymał żółtą kartkę, a Tottenham ostatecznie przegrał 1:2. Ne można za to absolutnie obwiniać Reguilóna, bo nie był nawet pośrednio zaangażowany w żadną ze straconych bramek.
Ocena WhoScored: 6,4/10

James Rodríguez (Everton)
Od kilku tygodni nie ma go w składzie Evertonu. Nie pomógł też w meczu z Burnley. The Toffees przegrali 1:2. Ciągle nie jest jasne, kiedy Kolumbijczyk wróci do gry.

Óscar Rodríguez (Sevilla)
Derby Sewilli oglądał z ławki rezerwowych. Jego zespół wygrał 1:0 po trafieniu Youssefa En-Nesyriego.