/ Leszczu, KRot

Asysty Daniego Gómeza, De Frutosa i Soro [VIDEO]

Nie wszystkie ligi mają przerwę w rozgrywkach. Ostatnie dni w dobry sposób wykorzystali Dani Gómez, De Frutos i Soro. Każdy z nich zapisał na koncie asystę. Jak radzili sobie pozostali?

Wypożyczeni

Gareth Bale (Tottenham Hotspur)
Walijczyk nadal jest kontuzjowany, a mecz Tottenhamu z Fulham został odwołany z powodu dużej liczby zachorowań na koronawirusa w drużynie beniaminka.

Brahim Díaz (Milan)
We Włoszech trwa świąteczna przerwa w rozgrywkach. Milan wróci do gry 3 stycznia, gdy na wyjeździe zmierzy się z Benevento.

Dani Ceballos (Arsenal)
W sobotniej potyczce z Chelsea (3:1 dla Arsenalu) nie rozegrał ani minuty, ale wrócił do gry na wyjazdowe spotkanie z Brighton. Wszedł z ławki w 81. minucie, gdy jego zespół głęboko się bronił. Ceballos pomógł w obronie, ale jego kilkunastominutowy występ był bez jakiejkolwiek historii. Kanonierzy dowieźli zwycięstwo do końca i wygrali 1:0.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Takefusa Kubo (Villarreal CF)
Cały wyjazdowy mecz z Sevillą przesiedział na ławce rezerwowych. Jest bliski odejścia z ekipy Villarrealu, która przegrała w Andaluzji 0:2.

Borja Mayoral (Roma)
Liga włoska ma przerwę w rozgrywkach, jednak Roma wróci do gry już w najbliższą niedzielę, gdy podejmie Sampdorię.

Reinier (Borussia Dortmund)
Bundesliga również ma przerwę. Borussia 3 stycznia zmierzy się z Wolfsburgiem.

Jesús Vallejo (Granada)
Mecz z Valencią rozpoczął na ławce rezerwowych i wszedł na boisko dopiero w 89. minucie, chwilę po strzeleniu przez Granadę gola na 2:1. Zmiana była wymierzona w obronę wyniku i urwanie kilkudziesięciu sekund. Vallejo ani razu nie dotknął piłki.
Ocena Marki: brak
Ocena Asa: brak
Ocena WhoScored: 6,0/10

Sprzedani w letnim oknie transferowym

Miguel Baeza (Celta Vigo)
Celta kontynuuje znakomitą passę po zmianie trenera. Tym razem Galisyjczycy pokonali Huescę 2:1. Baeza nie znalazł się w podstawowym składzie. Trener posłał go do boju dopiero w 83. minucie. Tylko cztery razy był przy piłce, ale zdążył zapisać na koncie kluczowe podanie, które powinno być asystą, ale Yokuşlu nie wykorzystał swojej szansy.

Ocena WhoScored: 6,2/10

Jorge de Frutos (Levante UD)
Rozegrał bardzo przyzwoite spotkanie z Realem Betis od pierwszej minuty. Zanotował asystę przy golu Duarte już w drugiej minucie i ogólnie błyszczał na prawej stronie. Sporo wygranych pojedynków, dużo celnych podań, ale bez większej pracy w defensywie, choć zarobił dość głupią żółtą kartkę. Levante pokonało Betis 4:3 po emocjonującej końcówce, a De Frutos opuścił boisko w 62. minucie.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,4/10

Dani Gómez (Levante UD)
Wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Betisem i zagrał bardzo dobre spotkanie. Asystował przy pierwszym golu Moralesa, a i przy drugim trafieniu Hiszpana miał duży udział, choć już bez wpisu do statystyk. Chętnie brał na siebie grę, pokazywał się do podań i nawet zanotował jeden odbiór. Został zdjęty w 72. minucie, a Levante ostatecznie wygrało 4:3.
Ocena WhoScored: 7,9/10

Achraf Hakimi (Inter Mediolan)
Inter rozegra najbliższy mecz 3 stycznia przeciwko Crotone.

Sergio Reguilón (Tottenham Hotspur)
Mecz Tottenhamu z Fulham został odwołany z powodu dużej liczby zachorowań na koronawirusa w drużynie beniaminka.

James Rodríguez (Everton)
Od 5 grudnia nie rozegrał ani jednego meczu. W ostatnich dniach Everton wygrał 1:0 z Sheffield United, a poniedziałkowe spotkanie z Manchesterem City zostało odwołane.

Óscar Rodríguez (Sevilla)
W zwycięskim meczu z Villarrealem (2:0) nie rozegrał ani minuty. Julen Lopetegui wolał wystawić w środku pola Ivana Rakiticia, Fernando i Joana Jordána, a z ławki wpuścił Ólivera Torresa i Nemanję Gudelja.

Javi Sánchez (Real Valladolid)
Nie wystąpił w potyczce z Cádizem (0:0). Od początku spotkania na środku obrony zagrali Bruno González i Jawad El Yamiq. Real Valladolid zachował czyste konto, więc decyzja trenera jak najbardziej się broni.

Alberto Soro (Granada)
Podobnie jak Vallejo, spotkanie z Valencią zaczynał na ławce. Na murawie pojawił się w 74. minucie, a jego wejście okazało się kluczowe dla zwycięstwa Granady. Tuż przed końcem podstawowego czasu gry zapisał na koncie asystę przy trafieniu Moliny. Do tego angażował się w obronę i wyprowadzał ataki prawym skrzydłem. Wykorzystał swój kwadrans w tym spotkaniu.