Oceny zawodników po meczu z Elche

Real Madryt zremisował na wyjeździe z Elche 1:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Elche oddało tylko trzy celne strzały: na samym początku meczu, z rzutu karnego i pod koniec spotkania. Przy pierwszym Thibaut spisał się bez zarzutu, przy drugim nie miał większych szans, za to przy trzecim poradził sobie znakomicie. Gdyby nie jego interwencja po uderzeniu z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry, Real wróciłby do Madrytu z pustymi rękoma.

2. Carvajal

Nie miał we wczorajszym spotkaniu szczęścia, ale i nie potrafił mu pomóc. Pomógł kilka razy w pressingu czy dobrze odbierał piłkę na swojej połowie, jednak w kluczowych momentach się mylił. Trudno zrozumieć faul na Barragánie na rzut karny dla Elche. Kilkanaście minut po tej sytuacji mógł się zrehabilitować, ale po świetnym dograniu Kroosa nie był w stanie pokonać bramkarza gospodarzy.

5. Varane

Nie rozegrał złego meczu, jednak dawne koszmary wracały raz na jakiś czas. Przez większość czasu nie widać u niego jakiejkolwiek pewności siebie przy próbie wyprowadzenia piłki czy w pojedynkach. A gdy to się pojawia, zyskuje na tym cała drużyna. Nawet przy golu Real ruszył właśnie po jego dobrym podaniu do Modricia. W obronie mimo wszystko Varane unikał większych błędów, choć przy wyprowadzeniu piłki praktycznie wszystko oddawał Ramosowi.

4. Ramos

W defensywie spisał się całkiem dobrze. Elche nie stworzyło poza rzutem karnym ani jednej dogodnej okazji, w czym obaj stoperzy z pewnością pomogli. Ramos mógł być bohaterem, ale w 71. minucie błąd Barragána w świetnym stylu obronił Édgar Badía. Kapitan nie mógł zrobić w tej sytuacji wiele więcej.

12. Marcelo

Wszyscy dobrze znamy tego Marcelo, który nie daje wiele w obronie, ale jest aktywny w ataku i należy go oceniać i rozliczać właściwie niczym skrzydłowego. Tylko tego Marcelo już niestety nie ma. Jest za to ten, który idzie do przodu, ale tam nie robi aż tak dużo dobrego, by naruszać całą strukturę zespołu. W 13. minucie strzelił w poprzeczkę po dobrej akcji, ale na tym jego aktywność z przodu się skończyła. Nie skończyły się za to dziury z tyłu. Jego obecność w niczym Królewskim nie pomogła.

10. Modrić

Chorwat dał drużynie coś więcej niż tylko gola, choć to za niego należą mu się największe brawa. Był aktywny w środku pola, udanie dryblował i starał się łamać obronę Elche. W końcówce Modrić mógł zaliczyć asystę, ale Benzema… trudno właściwie stwierdzić, co zrobił Francuz.

14. Casemiro

Nie przeszedł obok meczu, jednak jego obecność była mało widoczna, ponieważ za rozgrywanie piłki brali się inni. Mógł jednak zaliczyć asystę, jednak po jego przytomnym odegraniu i strzale Marcelo piłka odbiła się od poprzeczki. Zanotował za to najwięcej skutecznych interwencji w defensywie z całego zespołu Królewskich.

8. Kroos

Nie zaczął spotkania dobrze, bo sytuacja z 3. minuty po dośrodkowaniu Lucasa powinna skończyć się lepiej. Toni dołożył jednak później kilka bardzo udanych zagrań, za które należy go chwalić. Miał udział przy trafieniu Modricia, ale od niego zaczęła się też sytuacja ze strzałem w poprzeczkę Marcelo i to właśnie on posłał doskonałe podanie do Carvajala, który zmarnował tę okazję. Teoretycznie był nieco mniej widoczny, zwłaszcza na początku meczu, ale znów może sobie pluć w brodę, że koledzy nie byli bardziej skuteczni.

17. Lucas Vázquez

W 3. minucie posłał jedyne celne dośrodkowanie w tym spotkaniu. W jego występie zdecydowanie zabrakło czegoś więcej. Zbyt długo był po prostu kolejnym piłkarzem w drużynie i za rzadko próbował to zmienić. Tylko jedno podanie kluczowe (właśnie to z 3. minuty do Kroosa) to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań.

9. Benzema

Najgorszy występ w ostatnich tygodniach. Nie dał nic pod bramką przeciwnika, nie było też widać jego wpływu na resztę zespołu. Jeden z najgorszych zawodników na boisku.