Advertisement
Menu
/ realmadrid.com

Real Madryt przed 20. wizytą w USA

Pierwszy wyjazd do Stanów Zjednoczonych w 1927 roku

Real Madryt tego lata wraca do Stanów Zjednoczonych czwarty rok z rzędu i ogólnie po raz 20. w całej swojej historii. Pierwsza wizyta za Atlantykiem miała miejsce w 1927 roku – Królewscy zmierzyli się wówczas w Nowym Jorku z klubem Galicia SC (1:1). Od tamtej pory Real Madryt rozegrał w USA w sumie 43 mecze, a już niebawem dojdą kolejne trzy – z Bayernem Monachium w Houston, z Arsenalem w Maryland i z Atlético Madryt w New Jersey.

Real Madryt Di Stéfano
Od pierwszej wizyty w 1927 roku upłynęło ponad 30 lat, aby kibice w Stanach Zjednoczonych ponownie mogli obejrzeć piłkarzy Realu Madryt na żywo. W 1959 roku Królewscy rozegrali dwa spotkania na nowojorskim stadionie baseballowym Ebbets Field. O sile ówczesnego Realu Madryt stanowili Alfredo Di Stéfano, Ferenc Puskás i Gento. Dwa lata później, w 1961 roku klub ze stolicy Hiszpanii po raz pierwszy stawił się w Los Angeles, aby rozstrzelać 9:0 miejscowe Los Angeles United.

Real Madryt Yé-yé
Czwarta wizyta w USA miała miejsce w 1965 roku – wówczas Real Madryt zdobywał swój szósty Puchar Europy. Słynna drużyna Yé-yé, na czele której stali Ramón Grosso i Ignacio Zoco, w Nowym Jorku zremisowała 1:1 z Independiente. Z kolei w 1967 roku w Houston rozegrany został mecz pomiędzy Realem Madryt a West Hamem (3:2). Rok później Królewscy stawili się na nowojorskim Yankee Stadium, aby pokonać 4:1 miejscowy New York Generals.

La Quinta del Buitre
Po 22 latach Real Madryt wraca do USA. W 1990 roku słynna La Quinta del Buitre, która zdobyła pięć mistrzostw Hiszpanii z rzędu, rozegrała cztery mecze w Kalifornii, odnosząc przy tym trzy zwycięstwa.

XXI wiek
Pierwsza wizyta Realu Madryt w Stanach Zjednoczonych w XXI wieku miała miejsce w 2002 roku. Królewscy udali się do Nowego Jorku, aby tam zmierzyć się z Romą. Trzy lata później, już z Ronaldo i Davidem Beckhamem w swoich szeregach, Real Madryt rozpoczął swoje tournée w Chicago, gdzie pokonał Chivas de Guadalajara (3:1) i Los Angeles Galaxy (2:0).

W 2006 roku kolejne dwa mecze w USA. Najpierw w Seattle z D.C. United (1:1), a następnie w Utah z Realem Salt Lake City (2:0). Z kolei dziesięć lat temu Real Madryt stawił się w Waszyngtonie, by na FedExField pokonać 3:0 D.C. United.

Los Angeles na pierwszym planie
Pierwszy pełnoprawny okres przygotowawczy Realu Madryt w Los Angeles miał miejsce w 2010 roku. Drużyna rozegrała wówczas dwa mecze – z miejscowym Los Angeles Galaxy oraz w San Francisco z meksykańskim Clubem América. Rok później Królewscy odwiedzali kolejno Los Angeles, San Diego i Filadelfię. W 2012 roku Los Angeles, Las Vegas, Nowy Jork i Filadelfię, a w 2013 roku Phoenix, Saint Louis i Miami, gdzie wygrali International Champions Cup pokonując w finale Chelsea. W 2014 roku Real Madryt odwiedzał z kolei Los Angeles, Dallas i Michigan.

Ostatnie wizyty
Po rocznej przerwie Real Madryt wrócił do USA w 2016 roku, aby zagrać w Ohio, Michigan i New Jersey. Rok 2017 naznaczony był pierwszym El Clásico rozegranym poza granicami Hiszpanii – Królewscy z Barceloną zmierzyli się w Miami. Wówczas drużyna stawiła się również w Santa Clara, Los Angeles i Chicago. Rok temu Real Madryt mierzył się kolejno z Manchesterem United w Miami, z Juventusem w Waszyngtonie i z Romą w New Jersey.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!