Advertisement
Menu
/ marca.com

Najdroższa drużyna świata

Królewscy są warci 716 milionów euro

Real Madryt jest na tę chwilę najbardziej wartościową drużyną na świecie. Biorąc pod uwagę wartość zawodników wyliczoną na podstawie portalu Transfermarkt.es, prawdopodobnie najbardziej rzetelnej strony o tej tematyce, to Florentino Perezowi udało się podnieść wartość zespołu o 30 milionów euro. Królewscy zostali wycenieni rok temu na 685,8 miliona euro, a dziś ta liczba skoczyła do niemal 716 milionów. Aktualna cena za 23 zawodników wchodzących w skład kadry Beníteza przebiła granicę 700 milionów. Pomimo braku transferu Davida de Gei, który z pewnością jeszcze bardziej podniósłby wartość zespołu, Real Madryt stoi na czele klasyfikacji 10 najbardziej wartościowych drużyn na świecie. Najwyższa jest również średnia cena za piłkarza Królewskich, która wynosi 32,5 miliona euro.

Cristiano, James, Bale, Benzema, Kroos, Modrić i kompania to klejnoty w królewskiej koronie Pereza. Szóstka, która wzniosła Blancos na najwyższy stopień podium. W najdroższej jedenastce świata widnieją nazwiska pięciu madridistas: Ramosa, Modricia, Kroosa, Jamesa i Ronaldo. Resztę składu kompletują zawodnicy Barcelony, która jest drugim najbardziej wartościowym zespołem na świecie.

Dobre inwestycje
W minionym okienku transferowym Real nie szastał pieniędzmi na lewo i prawo. Florentino wydał „raptem” 89,5 miliona euro, czyli mniej niż chociażby Valencia czy Atlético. Fiasko transferu De Gei, który kosztowałby około 30 milionów, sprawiło, że klub w sposób oczywisty obniżył kwotę przeznaczoną na transfery w stosunku do lat poprzednich.

Od 2009 roku Pérez wydał na zawodników 768,5 miliona euro. W tym samym czasie na sprzedaży klub zarobił 401 milionów. Ale jedna rzecz do wydawać pieniądze, a inna to inwestować. Ceny zawodników kształtują się w zależności od ich boiskowych poczynań. Tacy piłkarze jak Cristiano, James czy Kroos, którzy kosztowali odpowiednio 100, 70 i 25 milionów euro, w ostatnim sezonie zwiększyli swoją wartość.

Portugalczyk to obok Messiego najdroższy piłkarz świata, wyceniony na 120 milionów euro. Jeżeli chodzi o niemieckiego pomocnika, to podwoił on swoją wartość względem ubiegłego roku. Z pewnością wpływ miała na to nietykalna pozycja zarówno u Ancelottiego, jak i u Beniteza. Świetny sezon w wykonaniu Jamesa również zwiększył jego cenę na piłkarskim rynku.

Krok w tył Bale'a
Niemniej jednak, są przypadki takie jak Gareth Bale, w których wartość piłkarza spada. Walijczyk przyszedł do stolicy Hiszpanii w 2013 roku za 91 milionów euro, a w tym momencie jest wyceniany na 80 milionów. Nowa rola, jaką dostał od Beniteza i dzięki której będzie brał większy udział w grze ofensywnej zespołu, może odwrócić ten trend i sprawić, że będzie jednym z tych zawodników, których wartość wzrosła.

El Expreso de Cardiff został nazwany następcą Cristiano. Wiele się od niego oczekuje. Celem jest, by podążał śladami cracka z Madery i oprócz tego, by stał się najważniejszym zawodnikiem Realu Madryt, był kurą znoszącą złote jaja, którą jest Portugalczyk. Zawodnikiem, który generuje ogromne zyski. Bale to długoterminowy zakład Florentino, jego zwycięski koń. Prezes oczekuje, że jego wartość Walijczyka wzrośnie, tak samo jak ma to miejsce z Cristiano.

Oprócz Bale’a, zawodnikami istotnymi nie tylko na boisku, ale i z marketingowego punktu widzenia, są James, Modrić i Benzema. Dokonania Kolumbijczyka odbiły się szerokim echem na całym świecie i sprawiły, że został wyceniony na 80 milionów euro. Wartość Luki i Karima to 50 milionów. Carvajal, Kroos i Isco również podnieśli swoją wartość rynkową w porównaniu do ubiegłego sezonu.

Nowoczesny futbol wszedł w wir, którym tak samo jak gra, liczą się liczby. Generowanie zysków jest niezwykle istotne. Chociaż mówi się, że bogaci też płaczą, to trzeba się pogodzić, że światem rządzi pieniądz. W tym aspekcie prym wiedzie Real Madryt. Złota drużyna Rafy Beniteza.

10 najbardziej wartościowych drużyn świata
1. Real Madryt (715,5 miliona euro)
2. FC Barcelona (657,5)
3. Bayern Monachium (559,1)
4. Chelsea (531,8)
5. Manchester City (480,9)
6. PSG (403,7)
7. Arsenal (402)
8. Juventus (388,1)
9. Manchester United (377,3)
10. Atlético Madryt (340,5)

Grafika Marki - jak zmieniała się wartość zawodników Realu Madryt względem ubiegłego sezonu.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!