Advertisement
Menu
/ x.com

Archivo VAR: Realowi należał się rzut karny, a Espanyol powinien kończyć w dziesiątkę

Kolejny skandaliczny występ Alejandro Muñiza Ruiza.

Foto: Archivo VAR: Realowi należał się rzut karny, a Espanyol powinien kończyć w dziesiątkę
Fot. X

Nie bez kozery Alejandro Muñiz Ruiz był dotychczas najgorzej ocenianym sędzią w La Lidze. Było o to trudno, ale arbiter sprawił, że po dzisiejszym meczu z Espanyolem opinia o nim będzie jeszcze gorsza, bowiem sędzia znów się skompromitował, w czym pomógł mu Javier Iglesias Villanueva, który obserwował spotkanie w sali VOR.

Archivo VAR przeanalizowało dwie kluczowe sytuacje z dzisiejszego spotkaniach i w obu z nich wetknęło błąd arbitrom. Najpierw na tapet wzięto wydarzenia z 9. minuty, gdy piłkę ręką zagrał w polu karnym Jofre. „VAR przeoczył rzut karny w meczu Espanyol – Real Madryt. Jofre unosi rękę i dotyka piłki, uniemożliwiając kontrolę Franowi Garcíi. TO JEST RZUT KARNY. Kluczowe w tej sytuacji jest to, że obrońca kieruje rękę w stronę piłki, co czyni ten ruch zamierzonym”, napisało Archivo VAR.

Następnie zajęto się oczywiście sytuację, która dla każdego wydawała się oczywista. Dla każdego, poza sędziami na RCDE Stadium. W 62. minucie Carlos Romero fauluje Kyliana Mbappé, za co arbiter pokazuje mu tylko żółtą kartkę. „Atak przejściowego szaleństwa VAR w meczu Espanyol – Real Madryt. Romero wchodzi korkami w łydkę Mbappé w sposób całkowicie zamierzony. EWIDENTNA BEZPOŚREDNIA CZERWONA KARTKA. Sędziowanie Muñiza Ruiza i Iglesiasa Villanuevy jest groteskowe”, stwierdza Archivo VAR.

***

Archivo VAR jest obecne na X od 2019 roku, ale dopiero od kilku sezonów jest źródłem oceniającym pracę sędziów i informującym o działaniach Komitetu Arbitrów. Długo nie było wiadomo, kto w ogóle odpowiada za profil oskarżany o bycie opłacanym przez Barcelonę. W ostatnim czasie odpowiedzialność za niego wziął Nacho Tellado, który wypłynął w Hiszpanii jako ekspert telewizyjnego Chiringuito od linii spalonego rysowanych w specjalnym programie AutoCAD. Wiadomo, że Hiszpan wyrysowuje linie spalonego i walczy z Technologią Półautomatycznego Spalonego. Nie wiadomo jednak, czy to on odpowiada za kontrowersyjne oceny innych decyzji sędziów, które wywołują dużo kontrowersji na portalu X.

***

Warto przypomnieć, że wcześniej Muñiz Ruiz prowadził trzy potyczki Realu Madryt i we wszystkich spisał się źle (oceny według użytkowników: 1,97; 2,85; 1,40). Królewscy wygrali z Mallorcą 1:0, zremisowali z Rayo 1:1 i wygrali z Alavés 3:2, ale po tym ostatnim meczu pisaliśmy o jego występie tak: „Kompletnie nie poradził sobie z tym spotkaniem. Popełniał gigantyczne błędy, również na korzyść Królewskich. Trudno zrozumieć, jak kartkę może dostać Vini za protest po tym, jak rywal zameldował mu się na kostce, Trudno zrozumieć, jak kartkę może dostać Fede za protest, gdy rywal łapał go za krocze, a następnie przewrócił. Trudno też zrozumieć, gdy kartkę za protest (niezbyt ekspresyjny) dostaje również kapitan, Luka Modrić. W tym samym czasie Mouriño kończy mecz bez kartki, za faul taktyczny w końcówce, gdy bramkarz jest na środku boiska, też kartki nie było. Oczywiście, oszczędził Endricka, który powinien był dostać czerwoną kartkę, choć to też kamyczek do ogródka VAR-u. Decyzje Muñiza Ruiza z boiska były jednak po prostu fatalne”.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!