Oceny zawodników po meczu z Barceloną

Real Madryt przegrał u siebie z Barceloną 0:4. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Łunin

13. Łunin

Przy żadnej bramce nie jest głównym winnym i pewnie nie wszyscy by się zgodzili, że popełnił wyraźne błędy, ale nie pomógł w tym meczu Realowi. Obronił to, co obronić musiał. W bramce zabrakło cudotwórcy, który akurat jest kontuzjowany, co nie jest winą Łunina.

17. Lucas Vázquez

Przy czwartej bramce wyglądał trochę jak struś, który stracił wzrok i całkowicie się zgubił. Wcześniej nie było aż tak źle. Szkoda, że Mbappé był na spalonym, gdy pokonał Peñę w pierwszej połowie, bo asystę zaliczyłby właśnie Lucas.

3. Militão

W pierwszej połowie pokazywał swoje największe atuty, a po przerwie był nie do poznania. Przy pierwszym golu zostawił Lewandowskiego, choć dużą część winy należy przypisać Mendy’emu, który zaspał ze zrobieniem kilku kroków do przodu. Drugi gol Polaka to jednak ewidentny błąd Militão.

22. Rüdiger

Jako jedyny obrońca Realu Madryt nie znalazł się wśród głównych winnych przy żadnym z trafień, ale to dosyć średnie pocieszenie. Rüdiger zaliczył najwięcej interwencji z całej drużyny.

23. Mendy

Przy pierwszym golu zachował się jak junior, a w ataku tradycyjnie nie dał nic. Gdy zawodzi nawet w defensywie, jego przydatność w zespole jest zerowa. Przez większość meczu nieźle radził sobie z Lamine Yamalem, ale co z tego, gdy w najważniejszym momencie nawalił.

14. Tchouaméni

Ani nie był to dobry występ, ani nie był tragiczny. Przytrafiło mu się kilka błędów w rozegraniu, które na szczęście nie kosztowały wiele zespół. To po jego podaniu Real miał doskonałą sytuację w pierwszej połowie, ale Vinícius ją zmarnował.

6. Camavinga

Zagrał jako lewy pomocnik i był najlepszym piłkarzem Realu w tym meczu. Był bardzo skuteczny w defensywie i wygrywał pojedynki. W pierwszej połowie akcja z szansą Bellinghama (i obroną Peñi) rozpoczęła się właśnie od jego podania do Mbappé, który jak zwykle był na spalonym.

8. Valverde

Przy takim tempie meczu spodziewalibyśmy się, że Fede będzie się wyróżniać, ale zamiast tego otrzymaliśmy jedną z najgorszych jego wersji w tym sezonie. Brakowało mu spokoju w rozegraniu, co pokazuje skuteczność podań na poziomie 67%. Nie pozostawił po sobie dobrego wrażenia.

5. Bellingham

Tak jak większość pomocników Realu nie był zaangażowany w grę w ataku pozycyjnym i skupiał się albo na defensywie, albo szukaniu wolnych przestrzeni, wspierając napastników. W tym meczu jednak niewiele mu wychodziło. Przy wyniku 0:2 miał świetną sytuację, ale po rzucie wolnym Modricia w nieporadny sposób przyjmował piłkę, która wyszła poza boisko.

7. Vinícius

Pozostał w cieniu Mbappé w kwestii szukania antybohatera, ale też nie zrobił wiele dobrego. Też miał problem z trzymaniem linii spalonego (łapany na nim trzykrotnie), a jak przyszło co do czego i miał doskonałą okazję, przekombinował, choć mógł poszukać jeszcze podania. Całkowicie przyćmiony przez tercet z Barcelony, ale pod względem negatywnym – przyćmiony także przez Mbappé.

9. Mbappé

Nie będziemy się pastwić – to nie był nasz Mbappé. 8 spalonych to zawstydzający wynik, a jak dołożymy do tego dwie niewykorzystane świetne sytuacje, to odechciewa się w ogóle myśleć o tym „występie”. Katastrofa.

10. Modrić

Wszedł na boisko, gdy Real musiał gonić straty i mimo wszystko potrafił znaleźć coś, z czym inni mieli problem. Najpierw z rzutu wolnego dograł do Bellinghama, a chwilę później obsłużył Mbappé świetnym podaniem nad głowami obrońców. Niestety z takim wykończeniem Luce nie było dane zaliczyć choćby jedną asystę. Nie powinien mieć jednak sobie nic do zarzucenia.