11. kolejka: Barça wygrywa Klasyk i powiększa przewagę do sześciu punktów

Jesteśmy na półmetku 11. kolejki La Ligi. Najważniejsze spotkanie tej serii gier już jest za nami. Jak wygląda obecna sytuacja w tabeli?

Real Madryt na łopatkach. (fot. Getty Images)

Jedenasta kolejka ligi hiszpańskiej rozpoczęła się wczoraj, ale jeszcze przed przerwą wszystko było jasne. Po dublecie Dodiego Lukebakio Sevilla prowadziła z Espanyolem 2:0 i dowiozła wygraną do samego końca. Końcówka była za to ciekawa w Valladolidzie, gdzie gospodarze opierali się Villarrealowi w drugiej połowie, ale ostatecznie polegli po decydującym trafieniu Ayoze Péreza. Niespodzianki nie było też w Vallecas. Rayo grało od 22. minuty w osłabieniu, ale w dziesiątkę strzeliło bramkę na 1:0 (samobój Sivery), kontrolowało końcówkę meczu i zgarnęło trzy punkty.

Girona nie przypomina drużyny z zeszłego sezonu i uczy się, jak grać na dwóch frontach. Po pierwszej, historycznej wygranej w Lidze Mistrzów (3:0 ze Slovanem) Katalończycy wybrali się do Las Palmas, gdzie przegrali 0:1. Statystyka wyjazdowych meczów jest dla Girony kompromitująca. Na 7 meczów poza domem drużyna Míchela wygrała tylko raz (1-2-4). W wieczornym Klasyku Barcelona przejechała się po Realu Madryt i wygrała na Santiago Bernabéu 4:0 i powiększyła przewagę do sześciu punktów.