/ Real Madrid TV

Ancelotti: Zmiany dały zespołowi nową energię

Carlo Ancelotti udzielił wywiadu dla klubowej telewizji po wygranym 2:1 meczu z Celtą Vigo. Przedstawiamy zapis rozmowy z trenerem Realu Madryt, który w meczu na Balaídos po raz 200. poprowadził drużynę w meczu ligowym.

Carlo Ancelotti podczas wywiadu dla klubowej telewizji po meczu z Celtą Vigo. (fot. RealMadridTV)

Jest z nami trener Realu Madryt. Míster, co trzyma pan w dłoniach? Ogromne gratulacje za te 200 meczów ligowych z Realem Madryt.
Co za osiągnięcie, nie? Jestem bardzo zadowolony. Pytanie natomiast jest takie: w ilu z tych meczów nie cierpieliśmy? W ani jednym! 200 meczów w cierpieniu. Wiele razy z sukcesem, mało razy ze smutkiem. Dziś jesteśmy szczęśliwi, ja jestem szczęśliwy. Nie tylko z 200 spotkań, ale dlatego, że wygraliśmy, a po przerwie reprezentacyjnej zawsze jest trudno rozgrywanie tego typu meczów, szczególnie na wyjeździe. We wrześniu rozpoczęliśmy dobrze po przerwie na kadry, wygrywając z Realem Sociedad, i dziś też zaczęliśmy dobrze, wygrywając na trudnym terenie.

Co jest najtrudniejsze w takich meczach, jak ten dzisiejszy?
Cóż, rytm. Rytm, przede wszystkim rytm. Rytm, intensywność, ponieważ w pierwszej połowie nie mieliśmy dobrej równowagi. Pomimo świetnego gola, którego strzelił Mbappé, cierpieliśmy. Drugą połowę rozpoczęliśmy lepiej w aspekcie defensywnym, a kiedy doprowadzili do wyrównania, to zmiany dały zespołowi nową energię. Myślę, że to było bardzo ważne zwycięstwo.

Jak to jest móc liczyć na takich dwóch cracków, jak Mbappé i Vini, którzy zdobyli dwa golazos
Tak, to były dwa spektakularne gole, oni to mają. W tym jest ich jakość, dziś to wykorzystali. Naprawdę bardzo dobrze trenowali podczas tej przerwy, poprawili swoją dyspozycję i myślę, że dzisiejszym meczem zaczęli bardzo dobrze. Trzeba iść dalej.

Muszę cię również zapytać o kolejnego wielkiego bohatera tej nocy, Lukę Modricia. Co za asysta do Viniego Jr.! Nie wiem, czy wiesz, ale dziś jeszcze bardziej zapisał się w historii Realu Madryt, stając się najstarszym piłkarzem, który zagrał mecz dla Realu Madryt. 39 lat i 40 dni. Pobija taką legendę, jak Puskás. Co znaczy dla pana Luka Modrić i co mówi panu ta statystyka?
To wielki honor i zaszczyt móc go trenować, pracować z nim. Myślę, że zasługuje na wszystko, co osiąga, ponieważ to fantastyczny profesjonalista, ale również człowiek z wysokiego poziomu.