Wygrana Chorwacji, Portugalia lepsza od Polski

Reprezentacja Chorwacji wygrała dziś w domowym starciu ze Szkotami 2:1. Luka Modrić zgodnie z przewidywaniami był obecny na murawie od pierwszego gwizdka arbitra.

Luka Modrić wydaje się nie wiedzieć, o co chodzi. (fot. Getty Images)

W pierwszym z wtorkowych starć w grupie A1 Ligi Narodów Chorwacja pokonała Szkocję 2:1. Przed przerwą starcie nie stało na najwyższym poziomie, co mimo wszystko nie przeszkodziło obu zespołom w zdobyciu bramki. Szkoci wyszli na prowadzenie za sprawą Christiego, który wykorzystał fatalny błąd Sučicia. Już trzy minuty później było jednak 1:1, ponieważ na listę strzelców wpisał się Matanović, świetnie wykańczając podanie Perišicia. O ile trudno było spodziewać się finezyjnej gry po ekipie gości, o tyle zespół Zlatko Dalicia zdecydowanie rozczarowywał.

W drugiej połowie tempo gry zwłaszcza za sprawą gospodarzy przyspieszyło, co jednak nie oznacza, że byliśmy świadkami fajerwerków w pełni rekompensujących czas spędzony przed odbiornikiem telewizyjnym. Chorwaci w końcu dobili jednak swego i w 70. minucie wyszli na prowadzenie. Kramarić dobił głową z bliska bardzo dobry strzał z powietrza Sosy. Szkoci kilka minut później mogli jeszcze wyrównać, ale Christie, znajdując się praktycznie oko w oko z bramkarzem, fatalnie spudłował. Goście wierni swojemu wojowniczemu charakterowi próbowali odmienić losy starcia do samego końca i byli o włos od osiagnięcia celu. W ostatniej minucie doliczonego czasu padła bowiem wyrównująca bramka, ale gol został anulowany po interwencji VAR-u.

W wyjściowym składzie gospodarzy mogliśmy rzecz jasna oglądać Lukę Modricia, który przebywał na boisku do końca spotkania. W pierwszej połowie pomocnik nie błyszczał zanadto. Na początku drugiej połowy dał się jednak zauważyć po raz pierwszy, gdy był bliski pokonania bramkarza przy pomocy tak zwanego centrostrzału. Dość bliski szczęścia był też w 65. minucie, ale jego strzał zza pola karnego nieznacznie minął słupek. Jakkolwiek patrzeć, poprawny Luka wystarczył, by Chorwaci mogli odnieść drugie zwycięstwo w tej edycji Ligi Narodów.

W drugim z dzisiejszych meczów Polska przegrała w Warszawie z Portugalią 1:3. Drugą bramkę dla gości zdobył najlepszy strzelec Realu Madryt w historii, Cristiano Ronaldo.

Chorwacja – Szkocja 2:1
0:1 Christie 33'
1:1 Matanović 36' (asysta: Perišić)
2:1 Kramarić 70'

Chorwacja: Livaković; Gvardiol, Caleta-Car Šutalo; Sosa, Pašalić (P. Sučić 46'), Modrić, Perišić (Jakić 90'); Kramarić (Petković 71'), Matanović (Budimir 71'),  L. Sučić (Baturina 62').
Szkocja: Gordon; Ralston, Hanley, Souttar, Robertson; McLean, Gilmour; Doak (Gauld 77'), McTominay, Christie; Dykes (Adams 77')