Piłkarki pewnie wygrywają na Teneryfie [VIDEO]

W meczu 4. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt bez problemów pokonały na wyjeździe UDCA Tenerife. Dwie bramki zdobyła Caroline Møller, a po jednym trafieniu dołożyły Linda Caicedo i Filippa Angeldahl.

Radość piłkarek Realu Madryt po zdobyciu bramki w meczu z UDCA Tenerife. (fot. realmadrid.com)

Las Blancas od początku meczu w Adeje narzuciły swoje warunki, czego efektem były dwa strzały z okolic pola karnego w wykonaniu Filippa Angeldahl – co prawda oba niecelnie, choć przy drugiej próbie gospodynie przed stratą bramki uratował słupek. W 29. minucie meczu Eva Navarro popisała się bardzo dobrym dośrodkowaniem z prawej flanki, wrzucając niemal na nos do Caroline Møller, która wpakowała piłkę do pustej bramki. Kilkadziesiąt sekund później było już 2:0 dla Królewskich – świetną indywidualną akcją popisała się wracająca do gry Linda Caicedo, która zatańczyła z piłkarkami UDCA Tenerife i podwyższyła prowadzenie Las Blancas

W 35. minucie gospodynie złapały kontakt po bramce Babajide z rzutu karnego. Była to pierwsza stracona bramka przez piłkarki Realu Madryt w Lidze F w tym sezonie. Tuż przed przerwą Królewskie ponownie wyszły na dwubramkowe prowadzenie, a drugą bramkę w tym meczu zdobyła Møller, która wykorzystała pusty przelot bramkarki UDCA Tenerife, Noelii Ramos.

W drugiej połowie tempo meczu siadło i obie drużyny stwarzały już sobie tylu sytuacji. Drużyna Alberto Torila utrzymywała się przy piłce i kontrolowała przebieg meczu. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustaliła Angeldahl, zdobywając pierwszą bramkę w koszulce Królewskich po ładnym uderzeniu zza pola karnego.

Tym samym piłkarki Realu Madryt odnoszą czwarte zwycięstwo w czwartym meczu ligowym w tym sezonie. Okazja do przedłużenia tej serii już za tydzień, kiedy do Valdebebas zawita Valencia, najsłabsza drużyna na początku tego sezonu w Lidze F.