/ Real Madrid Televisión

Ancelotti: Musimy unikać protestów, kropka

Carlo Ancelotti pojawił się na konferencji prasowej po meczu La Ligi z Deportivo Alavés. Przedstawiamy zapis tego spotkania trenera Realu Madryt z dziennikarzami na Santiago Bernabéu.

Carlo Ancelotti w trakcie meczu z Deportivo Alavés. (fot. Getty Images)

[La Sexta] Chcę przeczytać panu statystykę: 7 fauli Realu Madryt i 4 kartki, 10 fauli Alavés i 0 kartek. W poprzednim tygodniu opowiadał pan, że sędziowie zmienili kryteria co do kartek. Real Madryt otrzymał 13 kartek w La Lidze, w tym 8 za protesty. Co pan o tym sądzi?
Tak, powtarzam to samo: zmieniły się oceny i musimy się przyzwyczaić. Nic więcej. Wciąż się nie przyzwyczailiśmy, bo chyba dostaliśmy z 4-5 kartek za protesty. Musimy unikać protestów, kropka.
A co pan o tym sądzi? Jest to sprawiedliwe?
Cóż, sprawiedliwa czy niesprawiedliwa, musimy dostosować się do nowych zasad.

[SER] Kiedy zdjął pan Mbappé, on z panem rozmawiał. Czy czuje się dobrze? Ma jakiś problem?
Czuje się dobrze. Był trochę przeciążony i poprosił o zmianę, by uniknąć problemów.

[Onda Cero] Pierwsza połowa była świetna, 15-25 minut drugiej też, ale co stało się potem? Jak wytłumaczyć to zamieszanie, jeśli można to tak nazwać, w ostatnich 10-15 minutach?
Po prostu taki jest futbol. To jest futbol. Kiedy myślisz, że mecz jest skończony, to wystarczy mały błąd, by strzelili ci pierwszego gola. Po tym rośnie pewność siebie rywala, a u ciebie rosną trochę wątpliwości. Tak się dzieje, działo wiele razy i będzie działo się wiele razy w futbolu. Oczywiście nie chcemy, by to się działo, ale czasami może się zdarzyć. Trzeba podkreślić, że przez 60 minut drużyna grała bardzo, bardzo dobrze. To dodaje nam pewności siebie.

[COPE] Trener rywali poskarżył się na faul Endricka w polu karnym. On twierdzi, że to czerwona kartka. Po meczu widzieliśmy, że rozmawialiście. Czy trener rywali był poddenerwowany? I czy ma rację w tej sprawie?
Cóż, nie mogę wydać opinii, bo tego nie widziałem i nie widziałem też powtórki. Nie mogę mieć wydać opinii. Rozmawialiśmy o tej sprawie po meczu, ale bez żadnego problemu czy starcia.

[El Mundo] Po meczu rozmawiał pan przez kilka sekund z sędzią. Co mu pan powiedział? Poprosił pan go o wytłumaczenie decyzji?
Powiedziałem to, co powiedziałem tutaj, że żółte kartki za protesty wydawały mi się przesadzone. On powiedział, że powinienem sprawić, by moi zawodnicy przestali to robić, nic więcej. Rozmawialiśmy o tym bez żadnego problemu.

[La Razón] Mbappé strzelił dzisiaj jednego z lepszych goli w Realu. Powiedział pan kilka tygodni temu, że on potrzebuje czasu. Już jest na miejscu?
Mbappé prezentuje się bardzo dobrze, tak. Myślę, że z przodu gramy świetnie. Przez godzinę drużyna grała świetnie, dobrze rozgrywała piłkę, szukała okazji na różny sposób, jak szybki atak czy prostopadła piłka... Myślę, że ekipa się poprawia i to nam pomoże, bo mamy bardzo wymagający terminarz. Po przerwie mamy dobrą serię i chcemy to utrzymać w niedzielę w meczu, który będzie bardzo wymagający.

[ABC] Nie wiem, czy pan widział, ale Vinícius po zmianie wyśmiał czwartego sędziego za 6 doliczonych minut. Czy uważa pan, że takie zachowania mogły doprowadzić do czerwonej kartki, jeśli już miał na koncie żółtą, co skutkowałoby zawieszeniem na derby? To wydaje się panu normalne?
[rozkłada ręce] Myślę, że musimy ocenić żółte kartki za protesty i ocenimy to między sobą.

[OkDiario] Pozostając przy protestach, mówi pan o zmienionych przepisach, ale Modrić był kapitanem i otrzymał kartkę za protesty. To chyba bardzo trudny temat?
[rozkłada ręce] Dla mnie trudno odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli pokazał kartkę kapitanowi, to dlatego, że coś powiedział... Myślę, że tylko jedna osoba może na to odpowiedzieć, czyli sędzia [śmiech].

[Radio MARCA] Chcę zapytać o dwie ostatnie zmiany. Vallejo miał wejść, ale odesłał go pan na rozgrzewkę. Kibice zaczęli domagać się jego występu i go pan przywołał. Co tam się stało? Czy bał się pan o przebieg meczu? I co stało się z Jacobo Ramónem? Miał wejść przy wyniku 3:1, rywale strzelili na 3:2 i ostatecznie pozostał bez debiutu.
Tak... Wstawiłem Vallejo, by dać trochę odpoczynku Militão. Oni strzelili gola, nie z winy Vallejo, ale popełniliśmy mały błąd. Trafili dwa razy w dwie minuty i wtedy zmieniłem decyzję, wstawiając 3 stoperów na ostatnie minuty. Nic specjalnego.
A Jacobo?
Miał wejść za Rüdigera, ale zdobyli drugą bramkę i chciałem mieć Antonio na boisku.

[El País] Mówi pan o poprawie gry w ataku i poprawie gry Mbappé. Ile w tym zasługi ma gra Bellinghama między liniami? Może pan ocenić jego mecz?
Bellingham rośnie. Asystował przy golu Mbappé. Rozegrał bardzo kompletny mecz. Oczywiście musi się jeszcze trochę przyzwyczaić do wchodzenia w pole karne tak, jak robił to w poprzednim sezonie. Teraz jest mu trochę trudniej. Szczególnie przy nisko ustawionej obronie jak ta dzisiejsza Alavés jest to trudniejsze. Dlatego też próbowaliśmy wchodzić więcej skrzydłami. Pierwszy gol wyszedł ze świetnej akcji 1 na 1 Viníciusa, a drugi ze środka. Bellinghama proszę o tego typu pracę, a nie gole, bo gole możemy strzelić w każdym momencie.