Piłkarki wygrywają w lidze przed walką o Ligę Mistrzyń [VIDEO]

Piłkarki Królewskich pewnie wygrały drugi mecz ligowy i utrzymały pozycję lidera Ligi F. Teraz czas na pierwszy eliminacyjny mecz do Ligi Mistrzyń.

Piłkarki Realu Madryt po golu strzelonym Betisowi. (fot. realmadrid.com)

Las Blancas bez większych problemów pokonały na wyjeździe kobiecy Betis, strzelając wszystkie trzy gole w pierwszej połowie. Najpierw Athenea wystawiła piłkę do pustej bramki Bruun, następnie Dunka dobiła skutecznie obroniony rzut karny Olgi, a na koniec Toletti dobiła wypluty strzał Athenei sprzed pola karnego. W drugiej połowie rytm był spokojniejszy i Królewskie myślami spojrzały na wtorkowe starcie w eliminacjach do Ligi Mistrzyń.

Warto podkreślić, że ligowy mecz na ławce zaczęła Caroline Weir, która wraca po zerwaniu więzadła krzyżowego i odpoczywała przed kluczowym starciem w Europie, zaliczając jedynie drugą połowę. Powrót po podobnej kontuzji zaliczyła w tym spotkaniu Carla Camacho. Real Madryt prowadzi w Lidze F w oczekiwaniu na inne wyniki, przy czym po dwóch meczach ma lepszy bilans bramkowy od mistrzowskiej Barcelony.

Betis 0:3 (0:3) Real Madryt
0:1 Bruun 10'
0:2 Bruun 28'
0:3 Toletti 45'

Real Madryt: Misa; Shei (73', Oihane), Rocío, Lakrar, Olga; Teresa, Toletti (46', Angeldal); Leupolz (46', Weir), Eva Navarro, Athenea (46', Redondo) i Bruun (66', Camacho)

Pierwszy mecz drugiej (ostatniej) rundy eliminacji do Ligi Mistrzów kobiecy Real Madryt rozegra w czwartek, 19 września o 17:00 na wyjeździe ze Sportingiem.