Oceny zawodników po meczu z Betisem

Real Madryt wygrał u siebie z Betisem 2:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Courtois

1. Courtois

Spokojny mecz Belga. Betis oddał tylko dwa celne strzały na jego bramkę i z oboma Courtois poradził sobie bez zarzutów. Dobrze grał nogami i nie można mu nic po tym meczu zarzucić.

2. Carvajal

Dobre spotkanie Hiszpana, który wraca na swój najwyższy poziom. Świetnie radził sobie z Abde, można też zrozumieć jego złość po kolejnej decyzji sędziego na niekorzyść Realu. Szkoda, że Sabaly wybił piłkę po kapitalnym dograniu Carvajala do Mbappé. Mogliśmy mieć mocnego kandydata na najlepszą asystę początku sezonu.

3. Militão

W pierwszej połowie mógł pokonać bramkarza Betisu, ale ani jego uderzenie głową, ani dobitka nie znalazły drogi do siatki. Co jednak ważniejsze, w defensywie znów – tak jak w starciu z Las Palmas już po trafieniu dla rywala – pokazywał się z dobrej strony. Aitor Ruibal nie miał z nim łatwego życia.

22. Rüdiger

Mecz bez większej historii dla stopera to prawie zawsze dobry mecz. Rüdiger nie był szczególnie wystawiany na próbę przez zawodników Betisu, dobrze wyprowadzał piłkę i wygrywał pojedynki.

23. Mendy

Rozgrywał spotkanie dość podobne do tego Rüdigera, tyle że w takim spotkaniu od bocznego obrońcy oczekuje się czegoś więcej także w ataku. Jego zejście z boiska nie może więc dziwić.

14. Tchouaméni

No i to jest zmiana na lepsze! Po spotkaniu, w którym mogliśmy mieć co do niego mnóstwo wątpliwości, Aurélien rozegrał bardzo dobry mecz. Chętnie i dobrze rozgrywał piłkę (90 kontaktów, 93% celności), wygrywał pojedynki (10/11), a przede wszystkim zaliczył mnóstwo interwencji w obronie (10, najwięcej w zespole, drudzy Militão i Rüdiger – po 5) i wygrywał stykowe piłki. Świetny mecz Francuza.

8. Valverde

Nie jest i nie będzie Tonim Kroosem, co nie oznacza, że jest lub będzie gorszy. Ma inne atuty i po raz kolejny je pokazywał. Do tradycyjnej harówki już się przyzwyczailiśmy, do pokrywania ogromnych przestrzeni w defensywie także. Do tego dołożył kapitalną asystę, bez której o wygraną byłoby dużo trudniej. Fede to bohater numer jeden w Realu Madryt na początku tego sezonu.

19. Ceballos

Jego obecność w jedenastce była ogromnym zaskoczeniem, ale jeśli Real cierpiał przez brak gry progresywnej, Dani – przynajmniej w teorii – mógł być na to dobrym rozwiązaniem. Tego jednak brakowało. Od czasu do czasu cofnął się po piłkę, by ją rozegrać, walczył w obronie, ale zamiast czegoś ekstra w ofensywie pojawiły się groźne straty. Nie wykorzystał swojej szansy, zwłaszcza że Real rozwinął skrzydła i zdobył pierwszą bramkę tuż po jego zejściu z boiska.

11. Rodrygo

W pierwszej połowie był najlepszym piłkarzem w pierwszej linii Realu Madryt. Udanie dryblował, ale znów brakowało czegoś konkretnego. To częściowo przyszło przy golu Mbappé, ponieważ to właśnie zejście Rodrygo zapoczątkowało akcję i wprowadziło nieco chaosu w obronie Betisu. Rodrygo posłał aż 5 kluczowych podań (w tym 4 po stałych fragmentach gry).

7. Vinícius

Nie była to jeszcze jego najlepsza wersja, ale cieszą także te mniejsze rzeczy. Chętnie współpracował z Mbappé, wywalczył rzut karny i bardzo często rywale uciekali się do fauli. Żaden gracz nie był faulowany tak często, a arbiter uznał, że ani jedno przewinienie nie nadawało się na ukaranie kartką…

9. Mbappé

Pojawił się, chociaż nigdzie nie zniknął. Znów widzieliśmy Kyliana zorientowanego na zdobycie bramki za wszelką cenę. Oddał aż 9 strzałów, w tym 5 zablokowanych, ale najważniejsze liczby się zgadzają: 2:0 po dwóch jego trafieniach. Nie przestał się starać i otrzymał za to odpowiednią nagrodę w postaci goli i owacji od kibiców na Bernabéu.

20. Fran García

Solidny występ Frana, który wszedł po to, by rozruszać nieco grę z przodu, ale… dwie minuty po jego wejściu padł gol i nie był tak aktywny, jak pewnie sam by sobie tego życzył. Grał bezpiecznie, nie stracił żadnej piłki, a gdy trzeba było pomóc w obronie, zrobił to w dobrym stylu. Solidna zmiana, choć bez błysku.

21. Brahim

Brahim grający od początku a Brahim grający przeciwko rywalowi, który przegrywa i zostawia luki to dwóch różnych Brahimów. Wczoraj mieliśmy przyjemność oglądać tego drugiego. Świetnie dograł do Viniego przed podyktowaniem rzutu karnego, w końcówce obsłużył jeszcze Endricka. Przede wszystkim oglądanie go w tej formie to prawdziwa przyjemność.