/ mundodeportivo.com

Klątwa Arrasate

Szkoleniowiec Mallorki wygrał z Królewskimi tylko raz – niemal dekadę temu, kiedy prowadził Real Sociedad.

Jagoba Arrasate, trener RCD Mallorca. (fot. Getty Images)

Jagoba Arrasate, trener RCD Mallorca, w najbliższą niedzielę, w meczu pierwszej kolejki La Ligi z Realem Madryt na Son Moix, będzie chciał przełamać swoją niechlubną serię kolejnych spotkań bez wygranej z Królewskimi.

Baskijski trener mierzył się z Królewskimi 16 razy, licząc mecze w La Lidze i Pucharze Króla. Po raz ostatni, a zarazem jedyny, wygrał z Los Blancos 31 sierpnia 2014 roku. Wówczas w drugiej kolejce Primera División jego Real Sociedad pokonał Real Madryt na Anoecie 4:2. Podopieczni Carlo Ancelottiego prowadzili 2:0 po bramkach Sergio Ramosa i Garetha Bale'a (odpowiednio w 5. i 10. minucie), jednak Baskowie potrafili odwrócić losy meczu dzięki dubletowi Zurutuzy (w 40. i 65. minucie) oraz golom Íñigo Martíneza (w 34. minucie) oraz Carlosa Veli (w 75. minucie).

Od tamtego meczu Arrasate jako trener Osasuny oraz Numancii (w dwóch meczach Pucharu Króla) ani razu nie potrafił wygrać z Królewskimi. Od wygranej w 2014 roku bilans Baska w starciach z Realem to 9 porażek i 4 remisy. 4 Ostatnie mecze Arrasate z Los Blancos to 4 porażki: 0:2 i 2:4 w Pampelunie oraz 0:4 i 1:2 w Madrycie.