Porażka Castilli z drugoligowcem

Castilla przegrała 0:3 w drugim meczu okresu przygotowawczego. W rywalizacji z grającym w wyższej lidze Racingiem Ferrol Królewscy nie byli w stanie strzelić gola. Pod wodzą Raúla dalej pracuje Reinier.

Sparing Castilli z Racingiem Ferrol. (fot. X)

Castilla ma za sobą drugi sparing w okresie przygotowawczym. Drużyna ciągle jest daleka od optymalnej, ponieważ brakuje wielu zawodników, ale Raúl musiał się do takiej sytuacji przyzwyczaić podczas swojej pracy w rezerwach. Obecnie Królewscy przebywają w Galicji i tam rozegrali mecz z drugoligowym Racingiem Ferrol w ramach turnieju imienia Luisa de Carlosa. Rywale okazali się znacznie lepsi, wygrywając 3:0. Ponownie w składzie Castilli znalazł się Reinier, który spędził na boisku godzinę, lecz tym razem jego występ, podobnie jak całego zespołu, nie był tak spektakularny jak kilka dni temu.

Zawodnicy Castilli wyszli na murawę w koszulkach ze wsparciem dla Daniego Mesonero. Ten 18-latek miał dołączyć do drugiego zespołu, ale kilka dni temu zerwał więzadło krzyżowe. W pierwszej połowie żadna drużyna nie przeważała, a okazji strzeleckich było jak na lekarstwo. Tuż przed przerwą jednak Racing Ferrol wyszedł na prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

W przerwie zmian dokonali tylko gospodarze. Raúl z roszadami zwlekał do 60. minuty. Całe spotkanie rozegrał jedynie Piñeiro. Królewscy nie zdołali odrobić strat, za to stracili dwa kolejne gole. Najpierw do siatki trafił Álex López, a wynik rywalizacji ustalił Álvaro Giménez. Po tym spotkaniu drużyna została w Galicji, gdzie w niedzielę o 18:30 zagra z Vizelą.

Racing Ferrol – Real Madryt Castilla 3:0 (1:0) SKRÓT