Zwycięstwo Belgii, ciekawa sytuacja w grupie E

W drugiej kolejce w grupie E Belgia zagra z Rumunią. Belgowie potrzebują punktów po niespodziewanej porażce ze Słowacją.

De Bruyne i Carrasco. (fot. Getty Images)

Belgia pokonała Rumunię 2:0 i znacznie poprawiła swoją sytuację w grupie, bo może w ostatnim meczu zależeć od siebie i do zajęcia miejsca w czołowej dwójce wystarczy jej remis. Gole dla Czerwonych Diabłów strzelili Tielemans i De Bruyne. Pechowcem jest Lukaku, którego trafienie zostało anulowane z powodu minimalnego spalonego. Ostatnia kolejka w grupie E zapowiada się bardzo interesująco, ponieważ wszystkie zespoły mają na koncie po trzy punkty.

Mecz rewelacyjnie zaczął się dla Belgii, która już w 2. minucie wyszła na prowadzenie. Lukaku wycofał piłkę do Tielemansa, który mocnym strzałem dał Czerwonym Diabłom prowadzenie. Rumunia próbowała szybko odpowiedzieć, ale uderzenie Drăgușina nie znalazło drogi do siatki. Spotkanie było bardzo dynamiczne i Belgowie stwarzali sobie kolejne sytuacje bramkowe. Wydawało się, że lada moment padnie drugi gol, lecz Rumunii skutecznie się bronili i na przerwę schodzili z jednobramkową stratą.

W drugiej połowie zbyt wiele się nie zmieniło. Dalej inicjatywa należała do Belgii, chociaż brakowało dobrych sytuacji. Przez moment wydawało się, że prowadzenie podwyższył Lukaku, lecz powtórka pokazała, że był w tej sytuacji minimalny spalony. Chwilę później Man postraszył Casteelsa. Rywalizację ostatecznie zamknęła bramka De Bruyne w 80. minucie. Atakującemu przy tym trafieniu asystował bramkarz. Rumunia nie była już w stanie na to odpowiedzieć.

Belgia – Rumunia 2:0 (1:0)
1:0 Tielemans 2’ (asysta: Lukaku)
2:0 De Bruyne 80’ (asysta: Casteels)

Belgia: Casteels; Castagne, Faes, Vertonghen; Doku (Carrasco 72’), Tielemans (Mangala 72’), Onana, Theate (Debast 77’); De Bruyne, Lukaku, Lukebakio (Trossard 56’).
Rumunia: Niță; Rațiu (Sorescu 90’), Drăgușin, Burcă, Bancu; M. Marin (Olaru 68’), Man, R. Marin, Stanciu, Mihăilă (Hagi 68’); Drăguș (Alibec 81’).

MVP (według UEFA): Kevin de Bruyne