Niemcy wygrywają z Węgrami, cały mecz Kroosa i Rüdigera [VIDEO]

W drugim środowym spotkaniu na Mistrzostwach Europy Niemcy pokonały Węgry 2:0. Gole dla gospodarzy strzelali Jamal Musiala oraz İlkay Gündoğan. Pełne ponad 90 minut zaliczyli Toni Kroos i Antonio Rüdiger.

İlkay Gündoğan i Antonio Rüdiger świętują drugą bramką Niemiec zdobytą przez pomocnika w starciu z Węgrami. (fot. Getty Images)

Julian Nagelsmann nie zdecydował się na choćby jedną zmianę względem meczu ze Szkocją i posłał do boju identyczną jedenastkę. Z kolei Marco Rossi dokonał dwóch roszad w linii obrony, co było wynikiem prostych błędów popełnianych przez jego zawodników w rywalizacji ze Szwajcarią. Włoski selekcjoner nie ukrywał jednak, że o punkty będzie Węgrom niezwykle trudno.

Zaczęło się od dużego zamieszenia i zagrożenia pod bramką Manuela Neuera, ale to i tak Niemcy od pierwszych minut zaznaczali swoją przewagę. Madziarzy nie pozostawali im jednak dłużni i starali się odgryzać groźnymi akcjami. Otwarcie wyniku nastąpiło po kolejnym już na tym turnieju złym zachowaniu Williego Orbána we własnym polu karnym. Stoper Lipska przewrócił się w polu karnym, a z jego niefortunnego zagrania skrzętnie skorzystał İlkay Gündoğan, który wyłożył piłkę Jamalowi Musiali, a ten mocnym uderzeniem po rykoszecie trafił do siatki. Niemcy cierpliwie wyczekiwali na swoje kolejne sytuacje, ale to Węgrzy w doliczonym czasie do pierwszej połowy zdobyli bramkę. Roland Sallai znajdował się jednak na spalonym, czego potwierdzeniem był werdykt VAR-u. Toni Kroos i spółka zeszli do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie Niemcy nadal prowadzili grę, natomiast Madziarzy wciąż nie składali broni. Dość powiedzieć, że w 60. minucie byli naprawdę bliscy doprowadzenia do remisu. Barnabás Varga otrzymał świetne dośrodkowanie z lewej strony od Sallaia i wydawało się, że musi je wykorzystać. Ale jego strzał głową poszybował nad poprzeczką, a Neuer nie musiał interweniować i mógł odetchnąć z ulgą. Nikogo nie musimy raczej przekonywać, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, dlatego też można było przypuszczać, co się wkrótce wydarzy. Wydarzyło się siedem minut później, gdy wyrafinowana, kilkupodaniowa akcja Die Mannschaft została okraszona perfekcyjnym wyłożeniem piłki Maximiliana Mittelstädta do Gündoğana, który pewnym, płaskim uderzeniem podwyższył na 2:0. Węgry miały jeszcze możliwość zdobycia bramki honorowej, ale futbolówkę z linii bramkowej ofiarnie wybił Joshua Kimmich.

Piłkarze Juliana Nagelsmanna wygrali 2:0 i praktycznie zapewnili sobie już wyjście z grupy. Kolejny dobry występ w roli reżysera gry zanotował Toni Kroos, a bez żadnej skazy zakończył go także Antonio Rüdiger. Dla Węgier porażka może wiązać się z pożegnaniem z szansami na awans. Na koniec grupowych zmagań zmierzą się oni jeszcze ze Szkocją, podczas gdy Niemcy staną w szranki ze Szwajcarią.

Niemcy – Węgry 2:0 (1:0)
22' Musiala (asysta: Gündoğan)
67' Gündoğan (asysta: Mittelstädt)

Niemcy: Neuer; Kimmich, Rüdiger, Tah, Mittelstädt; Andrich (72' Can), Kroos; Musiala (72' Führich), Gündoğan (84' Undav), Wirtz (58' Sané); Havertz (58' Füllkrug)
Węgry: Gulácsi; Fiola, Orbán, Dárdai; Bolla (75' Ádám), Ádám Nagy (64' Kleinheisler), Schäfer, Kerkez (75' Zsolt Nagy); Sallai (87' Csoboth), Szoboszlai; Varga (87' Gazdag)

MVP (według UEFA): İlkay Gündoğan