Piłkarki wygrywają po dublecie Feller

W meczu 22. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt pokonały na wyjeżdzie Villarreal 2:0. Obie bramki dla Las Blancas zdobyła Naomie Feller.

Caroline Møller i Naomie Feller (fot. Getty Images)

Piłkarki Realu Madryt dominowały od samego początku i szybko zaczęły tworzyć sobie sytuacje. W 5. minucie pierwsze ostrzeżenie Villarrealowi wysłała Olga, której strzały z dystansu powędrował ponad poprzeczką bramki Carbonell. Chwilę później do siatki trafiła Hayley Raso, jednak bramka Australijki nie została uznana z powodu pozycji spalonej Naomie Feller. Francuzka była jedną z najaktywniejszych piłkarek w ataku Las Blancas i jej starania zostały wynagrodzone w 34. minucie, kiedy otrzymała prostopadłe podanie od Caroline Møller, wymanewrowała dwie defensorki Villarrealu i płaskim strzałem z linii pola karnego pokonała Carbonell. Była to jedyna bramka w pierwszej części meczu na Mini Estadio w Miasteczku Sportowym José Manuela Llanezy

Po zamianie stron gospodynie nieco podkręciły tempo. W 55. minucie fantastyczną interwencją popisała się Misa, która uratowała Królewskie przed stratą bramki po mocnym strzale Fatoumata Kanteh Cham. 60 sekund później Las Blancas wyprowadziły zabójczą kontrę, w której Naomie Feller domknęła płaskie dośrodkowanie Olgi Carmony i podwoiła prowadzenie Realu Madryt. Obie drużyny miały jeszcze swoje okazje, jednak do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Tym samym piłkarki Królewskich wróciły na właściwe tory po ubiegłotygodniowej porażce z Barceloną. Drużyna Alberto Torila odniosła 17. zwycięstwo w tym sezonie (9. na wyjeździe) i w dobrych humorach udaje się na przerwę reprezentacyjną. Do gry w Lidze F wracamy 14 kwietnia, kiedy to Las Blancas zagrają na Estadio Alfredo Di Stéfano z Granadą.

Villarreal – Real Madryt 0:2 (0:1)
0:1 Feller 34'
0:2 Feller 56'

Villarreal: C. Carbonell, C. Cubedo, Giménez (Lucía Gómez, 66’), M. Llompart (Francisca, 74’), Ainoa, Kanteh, Claudia, McKenna (Tere, 86’), Nerea, Soldevila i Raquel (Rocío, 74’).
Real Madryt: Misa, K. Robles, Teresa (Freja Siri, 90’), Rocío, Ivana, Toletti, Olga, Raso, Møller (Zornoza, 86’), Feller (Bruun, 75’) i Athenea (Svava, 75’).