Bez niespodzianki na Di Stéfano

W 29. kolejce Primera Federación Castilla przegrała na własnym stadionie z Castellónem. Królewskim wystarczyło sił i pomysłów na pierwsze 45 minut, bo później gra wyglądała bardzo słabo.

Mario Martín próbujący zatrzymać Douglasa z Castellónu. (fot. Getty Images)

Castilla nie sprawiła niespodzianki i przegrała z Castellónem 0:2. Osłabieni brakiem powołanego do reprezentacji Argentyny U-23 Nico Paza Królewscy byli w stanie nawiązać wyrównaną rywalizację tylko w pierwszej połowie. Wtedy były okazje, ale to rywale po jednej z nielicznych akcji wyszli na prowadzenie. W drugiej części Królewscy byli już bezradni, a Gonzalo w bramce gości mógł się wynudzić. Castellón stworzył sobie wiele sytuacji i porażkę 0:2 można uznać za najniższy wymiar kary.

Mecz rozpoczął się od nieśmiałych ataków Castilli, ale szybko Castellón wyszedł na prowadzenie. Do siatki trafił najlepszy strzelec gości, De Miguel, po asyście Suero. Królewscy próbowali natychmiast odpowiedzieć, lecz na ich drodze stanął Gonzalo, który popisał się efektowną interwencją. Castilla miała przewagę i starała się doprowadzić do wyrównania. Castellón, kiedy już wychodził do ataku, robił to bardzo groźnie. W 36. minucie świetną sytuację zmarnował Suero.

Po zmianie stron ponownie Castellón wyprowadził skuteczny cios. Tym razem potrzebował na to siedmiu minut, po których Douglas pokonał Cañizaresa i sytuacja Castilli zrobiła się bardzo trudna. Na tym ataki gości nie ustawały. Dobrą sytuację na skompletowanie dubletu miał Douglas, a chwilę później z powodu spalonego arbiter nie uznał gola Suero. W ostatnim kwadransie Castellón kilka razy stworzył zagrożenie pod bramką Castilli. Raúl Sánchez najpierw trafił w słupek, a po kilku minutach przegrał pojedynek z Cañizaresem. Bezradna drużyna Raúla mogła tylko czekać na końcowy gwizdek.

Real Madryt Castilla – Castellón 0:2 (0:1)
0:1 De Miguel 10’ (asysta: Suero)
0:2 Douglas 52’ (asysta: Lottin)

Real Madryt Castilla: Cañizares, Cuenca (Obrador 62’), Marvel, Asencio, Carrillo, Mario Martín (De León 80’), Manuel Ángel (Víctor Muñoz 62’), Theo Zidane (David González 80’), Palacios (Aparicio 80’), Gonzalo, Álvaro Rodríguez.

Castellón: Gonzalo, Lottin (Moyita 53’), Alberto Jiménez, Chirino (Villahermosa 76’), Manu Sánchez, Salva Ruiz (Jozhua 86’), Suero, Julio Gracia (Óscar Gil 76’), Traoré (Raúl Sánchez 53’), De Miguel, Douglas.