Legendy Realu gorsze od FC Porto

Weterani Realu Madryt ulegli swoim odpowiednikom z FC Porto 0:1 na Estadio Santiago Bernabéu. W sobotnie popołudnie jednym, który wpisał się na listę strzelców był Marek Čech.

Iker Casillas i Raúl w meczu legend (fot. twitter.com)

Królewscy od początku ruszyli na rywala, ale to byli piłkarze Porto wyszli na prowadzenie w 7. minucie, gdy Marek Čech z bliska wpakował piłkę do siatki po zagraniu wzdłuż bramki. Trzy minuty później, niesamowitą paradą, jak za najlepszych lat, popisał się Casillas i uchronił kolegów przed stratą drugiego gola. W kolejnych minutach bardzo dobrą okazję zmarnował Morientes, a chwilę później w słupek z dystansu trafił Seedorf. Niezwykle zdecydowanie, a nawet ostro, grała para stoperów, którą tworzyli Campo i Arbeloa, zaś w bramce Porto brylował Baía, a następnie jego zmiennik Valle, który pod koniec pierwszej połowy popisał się paradą po strzale Arbeloi. Weterani Los Blancos naciskali do ostatnich minut pierwszej połowy, ale zakończyła się ona wynikiem 0:1.

Początek drugiej części gry był wyrównany, obie drużyny próbowały, ale nie stwarzały dużego zagrożenia. Dopiero w 60. minucie pięknym strzałem piętą popisał się Morientes, ale ostatecznie złapał piłkę Vale. Jeszcze lepszą szansę zmarnował osiem minut później Baptista, gdy strzałem głową z najbliższej odległości przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 77. minucie podobnie postąpił Pena, a mógł podwyższyć prowadzenie weteranów portugalskiego klubu. Ostatecznie Królewskim nie udało się w ostatnich minutach pokonać Ikera Casillasa, który pojawił się w drugiej połowie w bramce Porto.

Legendy Realu Madryt 0:1 (0:1) Legendy FC Porto
0:1 Marek Čech 8'

Legendy Realu Madryt: Casillas (40' Buyo; 63' Contreras); Karembeu (52' Sanz), Arbeloa, Campo (52' Pavón), Carlos (8' McManaman; 59' Granero); Seedorf (73' Vázquez), Solari (36' Bravo), Figo (59' Amavisca), Zidane (40' Milla; 66' Butragueño); Raúl (32' Baptista) i Morientes (63' Alfonso)

Legendy FC Porto: Baía (33' Vale; 72' Casillas), Pinto (66' Gaspar), Costa (43' M. Silva; 66' Capucho), Alves (66' R. Silva), Čech, Assunção, Costinha (20' Mendes; 55' Rubens Jr), Diego, Derlei, Rui Barros, Bosingwa