Dzisiejsze okładki

Wygrana Realu Madryt po golu Luki Modricia i zachwyty Barcelony nad swoimi młodymi zawodnikami to główne tematy na poniedziałkowych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA
Article photo

„Kto potrafi, ten potrafi” – MARCA pisze o opatrznościowym Modriciu. Chorwat wszedł w 75. minucie i zdobył zwycięską bramkę w 81. minucie. Zwycięstwo przybliża do mistrzostwa. Łunin decydujący poprzzez paradę po strzale Isaaca Romero w 50. minucie. Ancelotti trafił ze zmianami.

W kółku: dobre przyjęcie Mbappé przez kibiców PSG pomimo jego odejścia. Na boku w sekcjach piłkarskich: Girona chce przerwać złą serię – zespół Míchela szuka odzyskania drugiego miejsca; pozytywna reakcja Betisu po odpadnięciu z Ligi Konferencji; ligowe wyniki.

Poza tym na boku wywiad z kolarzem Vingegaardem: „Czuję, że ciągle nie dotknąłem swojego sufitu” – Duńczyk z sukcesem w Galicji rozpoczyna drogę do swojego trzeciego Touru.

AS

„Wieczny” – AS opisuje, że Modrić wywołał szaleństwo na Bernabéu poprzez golazo w 81. minucie. Wszedł na boisko 7 minut wcześniej. Real utrzymuje 8 punktów przewagi nad Barceloną.

Na dole ligowe wyniki oraz w sekcjach piłkarskich: sędzia Guadalupe Porras ze straszną sytuacją na Villamarín – musiała opuścić mecz po zderzeniu z kamerą; Nico Williams nie zagra z Barceloną przez czerwoną kartkę – mecz przegapi także Vivian, a Yuri jest pod znakiem zapytania; Luis Enrique sadza Mbappé przy niekorzystnym wyniku 0:1 – „Wcześniej lub później musimy nauczyć się grać bez niego”.

Poza tym na dole: „Hiszpania to nie jest jedno nazwisko, a wiele” – piłkarka Toletti rozmawia z gazetą przed środowym finałem Ligi Narodów; kolejna porażka koszykarzy Hiszpanii na drodze do Eurobasketu 2025.

Mundo Deportivo

„Lamine XL” – Mundo Deportivo informuje, że młody crack Barcelony urósł 2,5 centymetra i nabył 7 kilogramów masy mięśniowej dzięki rozpisanemu specjalnemu planowi. Na dole: drużyna zdumiona poziomem młodego Cubarsíego; Pini Zahavi, agent Flicka, był na Montjuïc.

Na boku: Modrić ratuje skórę Realowi – golazo Chorwata rozstrzygnęły bardzo wyrównany mecz; Montilivi czeka na reakcję Girony; Van Dijk daje Liverpoolowi Carabao Cup w 118. minucie; Hiszpania z Rickym Rubio notuje kolejną porażkę.

Sport

„Fenomen Cubarsí” – Sport przekazuje, że 17-letni stoper wygrał walkę o bycie częścią kadry pierwszego zespołu w następnym sezonie. Szatnia Barcelona była zdumiona jego doskonałym występem w starciu z Getafe, a Xavi znowu wystosował wobec niego pochwały.

Na dole: wymęczony triumf z golem Modricia; Girona po drugie miejsce.

Na górze: kolejna ciężka porażka koszykarzy na drodze do Eurobasketu.