Przełamanie w efektownym stylu

W 25. kolejce Castilla rozbiła Real Murcia aż 5:1. Królewscy w końcu rozegrali dobre spotkanie i zgarnęli komplet punktów. Po długiej przerwie do siatki trafiali Nico Pazo, Gonzalo oraz Álvaro Rodríguez.

Álvaro Carrillo i Nico Paz (fot. Getty Images)

Nadeszło upragnione przełamanie. Castilla w końcu wygrała i zrobiła to w sposób bardzo przekonujący. Zrekompensowała sobie trwającą miesiąc niemoc strzelecką i pięciokrotnie trafiła do siatki. Takiego zwycięstwa rezerwy potrzebowały, nie tylko ze względu na zdobyte trzy punkty i oddalenie się od strefy spadkowej, ale również by zawodnicy zyskali pewność siebie. Może Castilla nie jest drużyną skrojoną na włączenie się w walkę o awans, jednak również nie zasługują na martwienie się walką o utrzymanie.

Pierwsza połowa wcale nie wskazywała na to, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Na murawie niewiele się działo. Królewscy nie stwarzali zagrożenia pod bramką rywali, którzy również nie niepokoili Cañizaresa. Taki przebieg wydarzeń przypominał poprzednie mecze i zazwyczaj kończyło się to błędem defensywy i straconym golem.

Teraz stało się inaczej. Wszystko zapoczątkował Nico Paz, który otrzymał piłkę na własnej połowie, przebiegł kilkadziesiąt metrów i strzałem z dystansu dał Castilli prowadzenie. Niecałe 10 minut później Nico trafił do siatki po raz drugi, popisując się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Królewscy na tym się nie zatrzymali. Trzeciego gola strzelił wprowadzony w przerwie Víctor Muñoz, który wykorzystał świetnie długie podanie Quique.

Nico najpierw sam się przełamał, a później pomógł się przełamać Gonzalo, który już od bardzo dawna nie potrafił zdobyć bramki. W 80. minucie dostał podanie od Nico i ze spokojem pokonał Gianniego. Murcia wtedy zdołała wywalczyć honorowe trafienie. Efektownym strzałem przewrotką popisał się Carrillo. Manitę Castilli skompletował Álvaro, dla którego to również było przełamanie. Oby to spotkanie nie było jednorazowym popisem, a początkiem lepszej formy podopiecznych Raúla.

Real Madryt Castilla – Real Murcia 5:1 (0:0)
1:0 Nico Paz 47’
2:0 Nico Paz 56’ (rzut wolny)
3:0 Víctor Muñoz 68’ (asysta: Quique)
4:0 Gonzalo 80’ (asysta: Nico Paz)
4:1 Carrillo 87’
5:1 Álvaro Rodríguez 89’

Real Madryt Castilla: Cañizares, Cuenca (Obrador 78’), Asencio, Carrillo, Quique, Mario Martín, Palacios (Theo Zidane 78’), Manuel Ángel (David González 88’), Gonzalo (Álvaro Rodríguez 81’), Nico Paz, Aparicio (Víctor Muñoz 46’).

Real Murcia: Gianni, Carrión, Alberto González, Mauro (Andrés López 84’), José Ruiz, Sabit, Isi Gómez (Totti 84’), Šviderský (Pedro León 63’), Dani Vega (Carrillo 63’), Loren Burón (Álex Rubio 72’), Amin.