Piłkarki remisują z Atlético

W zaległym meczu 14. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt zremisowały w Alcalá de Henares z Atlético Madryt 1:1. Bramkę dla Królewskich zdobyła z rzutu karnego Olga Carmona.

Linda Caicedo w pojedynku z Gabrielą Garcíą (fot. Getty Images)

Zaległe spotkanie derbowe rozpoczęło się świetnie dla gospodyń, które już w 5. minucie gry objęły prowadzenie za sprawą Sheili, która po serii błędów Królewskich po rzucie rożnym zachowała się najprzytomniej w polu karnym i z bliskiej odległości wpakowała piłkę do siatki. Las Blancas powoli zaczęły się budzić i w 20. minucie po wrzutce Sandie Toletti Gaby zagrała ręką w polu karnym, a jedenastkę pewnie na bramkę zamieniła Olga. W 30. minucie gry Signe Bruun próbowała zaskoczyć Lolę Gallardo strzałem z przewrotki, ale bramkarka Atleti bez problemów wybroniła uderzenie Dunki. W doliczonym czasie gry bliska zdobycia bramki była Ajibade, ale Misa była na posterunku.

Piłkarki Atlético mogły mocno wejść w drugą połowę, jednak piłka uderzeniu Evy Navarro z bocznej strefy pola karnego trafiła w poprzeczkę. Po godzinie gry podwójną okazję miały podopieczne Alberto Torila, jednak ani Linda Caicedo, ani Bruun nie potrafiły pokonać Gallardo. W 66. minucie Misa uratowała Królewskie przed stratą bramki, popisując się kapitalną interwencją po strzale Gaby. 11 minut później bramkarka Realu ponownie zaliczyła fantastyczną interwencję, kolejny raz zatrzymując Gaby, tym razem w sytuacji sam na sam. Pomimo okazji po obu stronach w końcówce wynik nie zmienił się i w Alcalá de Henares mieliśmy podział punktami.

Tym samym piłkarki Realu Madryt notują szósty kolejny mecz bez porażki w Lidze F i utrzymują dystans nad trzecim Levante, które dziś nieoczekiwanie zremisowało 1:1 na wyjeździe z Barceloną. Podopieczne Alberto Torila do ligowego grania wrócą w niedzielę, kiedy to o godzinie 16:00 podejmą na Alfredo Di Stéfano UDCA Tenerife.