23. kolejka: Status quo na szczycie, stracona szansa Realu

Real Madryt zremisował w derbach z Atlético i nie wykorzystał potknięcia Girony.

Real Madryt podejmował Atlético w derbach Madrytu i był to arcyważny mecz dla losów mistrzostwa. Królewscy wyszli na prowadzenie po golu Brahima, gdy Hiszpan wykorzystał zamieszanie w polu karnym gości. Podopieczni Ancelottiego mieli swoje okazje, ale ich nie wykorzystywali. Po przerwie do siatki trafił Savić, ale słusznie został odgwizdany spalony Saúla. Sędzia, łącznie z sędzią VAR przegapił dwa rzuty karne – jeden na Lucasie, drugi na Bellinghamie. Królewscy walczyli i naprawdę dobrze kontrolowali boiskowe wydarzenia, ale w ostatniej minucie zabrakło koncentracji. Zawalił Nacho, który nie był dobrze ustawiony, a jego błąd wykorzystał Marcos Llorente, trafiając do siatki, oczywiście głową.

Wcześniej Villarreal zremisował bezbramkowo z Cádizem. Na El Sadar obudziła się Celta, która zagrała bardzo dobre spotkanie i wreszcie przekonująco wygrała, pokonując Osasunę 3:0. Real Betis zanotował kolejne potknięcie i tylko zremisował 1:1 z Getafe, co sprawia, że nadzieje na europejskie puchary mogą powoli uciekać.