Porażka Castilli z Ceutą

W 22. kolejce Castilla przegrała z Ceutą 0:2. Królewscy od 30. minuty musieli grać w dziesiątkę i nie zdołali wytrzymać naporu rywali.

Raúl González (fot. Getty Images)

Castilla po raz kolejny nie była w stanie pokonać Ceuty. Znów otrzymała czerwoną kartkę w pierwszej połowie i musiała sobie poradzić z długą grą w osłabieniu. Wytrzymała około 20 minut, po czym w końcu popełniła błąd i nie była w stanie odpowiedzieć. To już czwarty mecz bez zwycięstwa z rzędu. Przewaga nad strefą spadkową ciągle jest dosyć bezpieczna, ale z takimi wynikami niedługo trzeba będzie zacząć oglądać się za plecy.

Raúl posłał na boisko taką samą jedenastkę jak przed tygodniem z Linaresem. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy atakowali, chociaż bez wielkiego przekonania. Castilla nie potrafiła się zorganizować w ofensywie przez dłuższy moment, za to w defensywie przetrwała trudne chwile. Dopiero w 27. minucie Palacios oddał groźny strzał, lecz zaraz później sytuacja się mocno skomplikowała Castilli. Quique sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Sofiane’a i wyleciał przez to z boiska. Ceuta natychmiast chciała wykorzystać przewagę i uderzenie Cristiana Lópeza otarło się o słupek. Później wydaje się, że w polu karnym był faulowany Víctor Muñoz, ale sędzia tego nie zauważył. Gospodarze mocno naciskali jeszcze przed przerwą, jednak Castilla wytrzymała do przerwy.

Po zmianie stron Ceuta dalej atakowała i szybko zdołała przełamać obronę Królewskich. Aisar odebrał piłkę i po chwili dał swojej drużynie prowadzenie. Raúl próbował coś zmienić, wprowadzając nowych zawodników, jednak bez skutku. Wyczucie miał za to szkoleniowiec gospodarzy. Wpuścił na boisko Daniego Romerę, który po chwili podwyższył prowadzenie Ceuty. Castilla nie miała żadnych argumentów i stworzyła sobie jedną okazję pod koniec podstawowego czasu gry, lecz Álvaro jej nie wykorzystał.

Ceuta – Real Madryt Castilla 2:0 (0:0)