22. kolejka: Real liderem, Barcelona przegrywa z Villarrealem

Real Madryt został nowym liderem, a Barcelona przegrała z Villarrealem, więc czas rzucić okiem na układ tabeli.

Ilias Akhomach po golu w meczu Barcelony z Villarrealem (fot. Getty Images)

We wczorajszym meczu otwierającym 22. kolejkę Primera División Almería podejmowała Alavés i dla obu ekip była to szansa na zrobienie dużego kroku w kierunku swoich celów. Na nieszczęście dla Sergio Arribasa i spółki, bardziej konsekwentni i konkretni byli goście, którzy wygrali aż 3:0 i jeszcze bardziej wzmocnili swoją pozycję w tabeli. W pierwszym sobotnim meczu Real Sociedad zremisował bezbramkowo z Rayo Vallecano. W kolejnym Real Madryt odwiedzał Las Palmas i Królewskim po remontadzie udało się wygrać 2:1, choć warto zauważyć, że sędzia mógł i powinien wyrzucić Rodrygo z boiska po starciu z Vallesem.

Następnie przenieśliśmy się do Barcelony, gdzie zawitał Villarreal. Blaugrana nie grała zbyt dobrze, nie widzieliśmy zbyt wielkiego pomysłu poza przebłyskami Lamine'a Yamala. Sędzia anulował gola Villarrealu w bardzo kontrowersyjnej sytuacji, gdy na spalonym był Sørloth, ale ani Norweg nie brał udziału w akcji, ani nie było tu wcześniej podania. Tuż przed przerwą jednak gol Gerarda Moreno dał prowadzenie gościom.

W drugiej połowie po błędzie Cancelo i golu Iliasa było już 0:2. Barcelona przeprowadziła jednak znakoitą remontadę w niecałe 12 minut, aż gola na 3:3 w końcówce strzelił Guedes. Sama końcówka była jednak szalona, a ze strony Barcelony po prostu absurdalna. Najpierw po błędach Cubarsíego, Araújo i Peñi do siatki na 4:3 trafił Sørloth, a chwilę później choć Araújo miał piłkę na remis, skończyło się 5:3 po kontrze Guedesa i golu Moralesa. Ostatecznie więc nowym liderem, przynajmniej do jutra, pozostaje Real Madryt, a Barcelona traci do Królewskich już 10 punktów.