/ marca.com

Druga żółta kartka dla Edgara została anulowana

W ostatniej kolejce Castilla musiała sobie radzić w dziesiątkę od 43. minuty po drugiej żółtej kartce dla Edgara. Real Madryt odwołał się od tego kartonika i Komitet Dyscyplinarny przyznał Królewskim rację, anulując zawieszenie zawodnika.

Edgar Pujol w meczu Castilli (fot. Getty Images)

Zamieszanie wokół sędziowania w ostatnim czasie trwa w najlepsze. Dotyczy ono pierwszej drużyny, ale Real Madryt narzeka również na sędziowanie w meczach Castilli. W ostatniej kolejce rezerwy przegrały na wyjeździe 1:2 z Sanluqueño. W pierwszej połowie za dwie żółte kartki wyleciał wtedy Edgar.

Do pierwszego upomnienia nie ma żadnych zastrzeżeń. Edgar zasłużył na żółtą kartkę po faulu na rywalu, ale druga wzbudziła duże kontrowersje. Sędzina Marta Huerta de Aza pokazała mu drugi kartonik za zagranie ręką, którego nie było. Grając przez całą drugą połowę w dziesiątkę Castilla straciła drugiego gola, a później zdołała odpowiedzieć jednym trafieniem, kończąc mecz z pustymi rękami.

Real Madryt jednak nie chciał zostawić tego tematu i odwołał się od drugiej kartki Edgara. Odpowiedź była pozytywna: „Real Madryt złożył odwołanie w związku z raportem sędziego z wyżej wymienionego meczu, a dokładniej w odniesieniu do kartki, która była pokazana zawodnikowi Edgarowi Pujolowi w 43. minucie spotkania za «zagranie piłki ramieniem przerywającym obiecujący atak drużyny przeciwnej»”. Na podstawie dostarczonych dowodów fotograficznych i wideo potwierdzono istnienie oczywistego istotnego błędu, a zatem domniemanie prawdziwości raportu sędziowskiego zostało podważone. Dowody to potwierdzają, a klub wnosi o uchylenie żółtej kartki”, można przeczytać w komunikacie Komitetu Dyscyplinarnego.

„W niniejszej sprawie nie ma wątpliwości, że zapisy w raporcie sędziowskim nie odpowiadają rzeczywistości, ponieważ z dostarczonych dowodów wideo jasno wynika, że ukarany zawodnik w żadnym momencie nie dotyka piłki ręką”. Efekt jest taki, że kartka dla Edgara została anulowana i zawodnik będzie mógł zagrać w spotkaniu z Linaresem.