/ KRot, Leszczu, Ostricz, Santi01, AdamMus

Arribas MVP meczu z Gironą, asysta Kubo w reprezentacji [VIDEO]

Miniony weekend nie był szczególnie udany dla graczy związanych z Realem Madryt. Sergio Arribas został graczem meczu z Gironą, chociaż bezbramkowy remis nie był dla jego drużyny zadowalający. Asystę w meczu reprezentacji zaliczył Kubo. Jak radzili sobie pozostali?

Sergio Arribas (fot. Getty Images)

Álex Jiménez (AC Milan)
W niedzielnym ligowym spotkaniu z Romą (3:1) Hiszpan wszedł na murawę w 89. minucie i raz podłączył się do akcji ofensywnej. Poza tym nie pokazał za wiele, gdyż dostał tylko kilka chwil na boisku.
Ocena La Gazzetta dello Sport: brak oceny
Ocena WhoScored: 6,1/10
Ocena SofaScore: brak oceny

Endrick (Palmeiras)*
Palmeiras zakończyło sezon z mistrzostwem. Kolejny mecz Endrick rozegra w ramach ligi stanowej przeciwko Novorizontino 22 stycznia.

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Getafe nie rozgrywało meczu w ten weekend, ponieważ według terminarza miało grać z Realem Madryt. Królewscy grali o Superpuchar Hiszpanii, dlatego to spotkanie zostało przełożone i ostatecznie zostanie rozegrane 1 lutego.

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
Znów wybiegł w wyjściowej jedenastce, co jest już swego rodzaju tradycją. Zagrał solidnie, choć pewnie nie jest z siebie w pełni zadowolony ze względu na brak czystego konta. Zanotował 28 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 75% (15 na 20) i posłał 3 celne długie zagrania. Ponadto 4-krotnie wybijał piłkę, zablokował jedno uderzenie i wygrał 2 z 4 stoczonych pojedynków. Próbował przeciąć wślizgiem dośrodkowanie, po którym Rafa Mir strzelił kontaktowego gola, ale jego próba zakończyła się fiaskiem. Przez większość spotkania Marín musiał grać bardzo ostrożnie, ponieważ w 23. minucie obejrzał żółtą kartkę. 21-latek zagrał nieźle i nie zawinił przy żadnym z dwóch straconych trafień. Alavés po emocjonującym starciu pokonało na wyjeździe Sevillę 3:2.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,0/10
Ocena SofaScore: 6,3/10

Marvin (Las Palmas)
Marvin rozpoczął mecz z Villarrealem na ławce rezerwowych i na murawie pojawił się w 61. minucie, gdy jego zespół prowadził 2:0. Już dwie minuty później miał swój minimalny udział przy trzeciej bramce dla gospodarzy. Hiszpan dobrze dograł na prawą stronę do Javiera Muñoza, a ten zaliczył asystę przy trafieniu Kiriana Rodrígueza. Poza tą sytuacją Marvin nie wyróżnił się już niczym szczególnym. Wygrał trzy pojedynki i zanotował jeden udany drybling. Las Palmas wygrało u siebie 3:0.
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena SofaScore: 6,8/10

Reinier (Frosinone Calcio)
Po kontuzji ma duży problem z odzyskaniem zaufania szkoleniowca. W czwartkowym meczu z Juventusem w Pucharze Włoch nie zagrał ani minuty, a jego zespół przegrał 0:4. We wczorajszym starciu ligowym z Atalantą Frosinone przegrało 0:5, a Reinier znów oglądał pokaz kolegów z ławki rezerwowych. 0:9, 0 rozegranych minut… Wygląda na to, że to nie Brazylijczyk jest problemem Frosinone.

Jesús Vallejo (Granada)
Doszła mu konkurencja do gry w osobie Kamila Piątkowskiego. Polak wyszedł w podstawowym składzie, a Jesús oglądał cały mecz z ławki rezerwowych. Granada przegrała na wyjeździe z Betisem 0:1.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
Cały mecz wyjazdowy przeciwko zespołowi Casa Pia Aranda spędził na ławce rezerwowych. To i tak nie najgorsza wiadomość, ponieważ w trzech wcześniejszych meczach był w ogóle poza kadrą meczową. Jego koledzy wygrali na wyjeździe 2:0.

Sergio Arribas (UD Almería)
Wyszedł w podstawowym składzie na domową potyczkę z Gironą. Skończył bez gola i asysty, ale zagrał po prostu świetnie i nieprzypadkowo został wybrany MVP tej rywalizacji. Nominalnie był ustawiony bliżej prawego skrzydła, ale często schodził do środka, szukał wolnej przestrzeni i na połowie przeciwnika poruszał się praktycznie wszędzie. 7 razy (2 celne strzały, 2 niecelne, 3 zablokowane) próbował zagrozić bramce Paulo Gazzanigi i dwukrotnie był naprawdę blisko szczęścia. Zanotował 48 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 87% (26 na 30) i wygrał 5 z 8 stoczonych pojedynków. Arribas zgarnął nagrodę dla najlepszego piłkarza meczu, a Almería w imponujący sposób postawiła się Gironie i paradoksalnie to Katalończycy mogą być bardziej zadowoleni z bezbramkowego remisu i jednego punktu wywiezionego z Andaluzji.
Ocena Marki: 2/3
Ocena WhoScored: 6,6/10

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
PSG wygrało z Lens 2:0, a Hiszpan przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Tym razem zasiadł na ławce rezerwowych. Pojawił się na boisku dopiero w 92. minucie. Siłą rzeczy nie zdołał wyraźnie zaznaczyć swojej obecności. Zanotował tylko pięć kontaktów z piłką i jedno celne podanie, ale za to wygrał wszystkie stoczone w tym krótkim czasie pojedynki (2 na 2). Skromny udział w meczu został przez niego odnotowany. I to tyle, co można powiedzieć o jego występie. Alavés po emocjonującym starciu pokonało na wyjeździe Sevillę 3:2.
Ocena Marki: bez oceny
Ocena Asa: bez oceny
Ocena SofaScore: bez oceny

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Al-Ittihad wraca do gry dopiero na początku lutego, ale rozpoczął już przygotowania. Nieobecny na nich jest Karim Benzema, wokół którego powstało duże zamieszanie. Francuz z powodu pogody musiał przedłużyć pobyt na wyspie Reunion i jego przyszłość w zespole zaczęła stać pod znakiem zapytania.

Víctor Chust (Cádiz CF)**
Cały domowy mecz z Valencią przesiedział na ławce. Cádiz przegrał 1:4.

Carlos Dotor (Celta Vigo)
W meczu z Mallorcą grał bardzo wysoko, niemal na „dziesiątce” za wysuniętymi Larsenem i Aspasem. Zazwyczaj wszystko robił poprawnie, ale znów polegało to przede wszystkim na przeciętności. W 80. minucie zszedł z boiska, a Celta zremisowała na wyjeździe 1:1.
Ocena Asa: 1/3

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
Kubo reprezentuje Japonię w trwającym obecnie Pucharze Azji i nie znalazł się w kadrze Realu Sociedad na mecz w lidze z Athletikiem (1:2). W Pucharze Azji inauguracyjne spotkanie z Wietnamem zaczynał na ławce. Wszedł w 84. minucie i już po chwili zaliczył asystę przy czwartym golu Japonii, która wygrała 4:2.
Ocena SofaScore: 7,0/10

Mariano Díaz (Sevilla FC)
W końcu wrócił do gry po ponad miesięcznych zmaganiach z tendinopatią więzadła właściwego rzepki. Znalazł się w kadrze na domowy mecz z Deportivo Alavés i wszedł na murawę z ławki w 55. minucie. Był aktywny, tego nie można mu odmówić, oddał łącznie 5 strzałów (wszystkie niecelne). Najważniejsze dla niego wydarzyło się jednak w 80. minucie, kiedy to został sfaulowany w polu karnym przez Carlosa Benavídeza i wywalczył jedenastkę, którą na bramkę zamienił Lucas Ocampos. Mariano łącznie miał 22 kontakty z piłką, podawał celnie na poziomie 63% (5 na 8) i zanotował jedno kluczowe podanie. W gruncie rzeczy był to dla niego pozytywny powrót po przerwie spowodowanej kontuzją, natomiast nie dało to Sevilli żadnych wymiernych efektów, bowiem koniec końców zawodnicy z Vitorii wygrali 3:2.
Ocena WhoScored: 6,8/10
Ocena SofaScore: 7,6/10

Mario Gila (Lazio)**
Nie zagrał w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Włoch z Romą. Duet środkowych obrońców stworzyli Patric i wracający po kontuzji Romagnoli. Lazio wygrało 1:0 i awansowało do półfinału.

W Serie A Mario wrócił do podstawowego składu i rozegrał kolejny dobry mecz. Lazio pokonał Lecce 1:0, dzięki czemu awansowało na piąte miejsce w tabeli. Hiszpan bezbłędnie wywiązał się z defensywnych obowiązków i pomógł w zachowaniu czystego konta. Brakuje go trochę w ofensywie przy stałych fragmentach, ale jego głównym zadaniem jest bronienie dostępu do własnej bramki, a Lazio znów zachowało czyste konto.
Ocena La Gazzetta dello Sport: 6,6/10
Ocena WhoScored: 7,1/10
Ocena SofaScore: 7,3/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)**
Rozegrał pełne 90 minut w wyjazdowym starciu z Almeríą i spisał się przyzwoicie. Miał dobre liczby w defensywie, grał trochę wyżej, ale jak cała Girona, miał też problemy. Aż 15 razy tracił piłkę i choć był bardzo aktywny, tylko jedno dośrodkowanie z jego pięciu doszło celu. Nie wyróżnił się ani z przodu, ani w defensywie, a Girona zremisowała 0:0 z najsłabszą drużyną ligi.
Ocena SofaScore: 7,3/10

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
Hiszpan znalazł się w wyjściowej jedenastce Realu Sociedad na mecz z Athletikiem, ale już w 19. minucie nabawił się urazu mięśniowego i musiał opuścić boisko.
Ocena WhoScored: 6,3/10
Ocena SofaScore: 6,4/10

Zawodnik kolejki: Sergio Arribas