Udany rewanż, Real w finale Superpucharu!

W półfinale Superpucharu Hiszpanii Real Madryt wygrał z Atlético w Rijadzie 5:3. Do rozstrzygnięcia była potrzebna dogrywka, ale w niej Królewscy znów przypomnieli rywalowi zza miedzy, kto rządzi w ostatnich 30 minutach.

Cóż to był za mecz! Nie da się go podzielić na etapy, ponieważ po 120 minutach można stwierdzić, że co chwilę coś się działo. Informacja numer jeden jest jednak taka, że Real Madryt wygrał derby Madrytu, zagra w finale, a my oglądaliśmy jeden z najbardziej zaciętych meczów w tym sezonie.

Obrona Realu kulała, czego efektem są trzy stracone gole, ale w związku z wynikiem polowanie na czarownice odłożymy na później. Po takim meczu warto skupić się na plusach, a tych przecież nie brakowało.

Realowi się chciało (z pewnymi przerwami). W najlepszy możliwy sposób Królewscy odpowiedzieli na trafienie Atlético i wyszli na prowadzenie. Brakowało jednak dobicia rywala, który za sprawą świetnej akcji Griezmanna wyrównał rezultat. Królewscy grali nieźle, ale… sami sobie utrudnili zadanie. Dosłownie. Kepa w swoim stylu wyszedł z bramki, co nie mogło skończyć się dobrze. Real jednak szybko ruszył do ataku, wyrównał, a w dogrywce…

A w dogrywce zrobił rywalowi miniaturę Lizbony. Całkowicie zdominował rywala fizycznie, wykorzystał swoje atuty, przy okazji uśmiechnęło się szczęście. Real może być bardzo zadowolony z wyniku, ale też z budowania bardzo solidnej mentalności.

Dziś dwukrotnie Atlético wychodziło na prowadzenie, ale Real dwukrotnie odpowiedział. A później zrobił to, co lubimy oglądać najbardziej. Pokazał pazur, wykorzystał swoje szanse i znów dał nam nieco radości. Czekamy na niedzielny finał.

Real Madryt – Atlético Madryt 5:3 (2:2, 3:3)
0:1 Hermoso 7' (asysta: Griezmann)
1:1 Rüdiger 20' (asysta: Modrić)
2:1 Mendy 30' (asysta: Carvajal)
2:2 Griezmann 37' (asysta: De Paul)
2:3 Rüdiger 78' (gol samobójczy)
3:3 Carvajal 85'
4:3 Joselu 116' (asysta: Carvajal)
5:3 Brahim 120'+2' (asysta: Joselu)

Real Madryt: Kepa; Carvajal, Rüdiger, Nacho, Mendy (82' Camavinga); Valverde (112' Arda Güler), Tchouaméni (82' Brahim), Modrić (67' Kroos), Bellingham; Rodrygo (106' Ceballos), Vinícius (106' Joselu)
Atlético Madryt: Oblak; Llorente (106' Azpilicueta), Savić, Giménez, Hermoso, Lino (67' Molina); Saúl (67' Riquelme), Koke (104' Galán), De Paul (90' Witsel); Morata (91' Correa), Griezmann