Emocje do końca i wygrana Las Blancas w derbach!

W meczu 13. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt pokonały na Estadio Alfredo Di Stéfano Madrid CFF 2:1, choć od 91. minuty przegrywały 0:1. Zwycięskie bramki dla Królewskich zdobyły Ivana Andrés i Caroline Møller.

Po wyrównanym początku spotkania pierwszą okazję w 10. minucie wykreowały sobie przyjezdne, jednak ze strzałem Racheali Kundananji bez problemów poradziła sobie Misa. 7 minut później na bramkę gości głową uderzała Claudia Zornoza, piłka odbiła się od ręki jednej z defensorek, jednak sędzina Zulema González nie dopatrzyła się w tej sytuacji przekroczenia przepisów i nie wskazała na wapno. Mecz toczył się w dobrym tempie, obie drużyny potrafiły podejść pod pole karne swoich przeciwniczek, jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Mniej więcej taki sam obraz gry utrzymał się w drugiej połowie. Najlepsze sytuacje Las Blancas stworzyły sobie po 70. minucie, kiedy to Olga potężnie uderzyła z pola karnego, ale trafiła jedynie w poprzeczkę. Kilka minut później świetną okazję miała Athenea, której uderzenie z 8. metra wybroniła Paola. Wszystko, co najciekawsze, wydarzyło się dopiero w doliczonym czasie gry.

W 91. minucie po stracie Lindy piłkę w pole karne wprowadziła Domínguez, odegrała do Kundananji, której uderzenie wybroniła Misa, ale przy dobitce Librán była już bezradna i wiele wskazywało na to, że podopieczne Alberto Torila rozpoczną rok od porażki. Sędzina doliczyła jednak do regulaminowego czasu 7 minut i w Valdebebas zaczęły dziać się cuda. Królewskie rzuciły się do odrabiania strat i w 95. minucie wynik meczu wyrównała Ivana, która trafiła do siatki głową po wrzutce Oihane, która zebrała piłkę przed polem karnym po rzucie rożnym. Królewskie zwieńczyły remontadę w 99. minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym i dośrodkowaniu Teresy, które w polu bramkowym na długi słupek zgrała Raso, a Caroline Møller wpakowała piłkę do siatki obok bezradnie interweniującej Paoli.

Ostatecznie Las Blancas rzutem na taśmę zgarnęły bardzo cenny komplet punktów przeciwko bezpośrednim rywalkom w walce o miejsce premiowane kwalifikacjami do Ligi Mistrzyń i rozpoczynają rok od zwycięstwa. Piłkarki wracają do gry w najbliższą sobotę, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z Betisem w 1/8 finału Pucharu Królowej.