Dzisiejsze okładki

Wygrana Realu i mecze w Pucharze Króla to najważniejsze kwestie poruszane na niedzielnych okładkach największych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA

Article photo

„Ten chłopak wygląda obiecująco” – Real pozytywnie rozpoczyna walkę o obronę trofeum. Güler pozostawił dobre odczucia w debiucie. Brahim był liderem zespołu. Joselu i Rodrygo dołożyli po trafieniu.

Memphis pozwolił uniknąć kłopotów golami w końcówce. Cholo wystawił mocny skład. Alavés miało powody do radości, a Barça wkracza do walki w „swoim” turnieju. Zmarł Zagallo: jedyny trzykrotny mistrz świata. Llull wyrówna dziś rekord Felipe Reyesa i zostanie koszykarzem z największą liczbą występów w barwach Realu. Sainz zadaje cios na Dakarze.

AS

„Brahim chce Pucharu Króla” – w ciągu dwóch ekscytujących minut Hiszpan wywalczył rzut karny i strzelił gola, co rozstrzygnęło losy awansu. Dający nadzieje debiut Ardy Gülera.

Zbawca Memphis. Holender odblokował Atlético. Lugo dominowało w pierwszej połowie, któa zakończyła się wynikiem 1:1. Barcelona wkracza do akcji, a Xavi będzie rotował przeciwko Barbastro, stawiając na Oriola Romeu, João Félixa czy Vitora Roque. „Celem jest dojście do finału i wygrana”, mówi trener.

Zmarł Lobo Zagallo, który miał udział przy czterech z pięciu mistrzostw świata Brazylii. Sainz odrabia czas na Dakarze. Dom rekordów: Real zagra z Baskonią po historycznym spotkaniu z Efesem.

Mundo Deportivo

„Zielone światło dla Messinho” – Barcelona zdecydowała się ruszyć po 16-letnią brazylijską perełkę, która zadebiutowała już w barwach Palmeiras. Chce go więcej wielkich klubów, ale piłkarz i jego agent zostali zapewnieni przez klub, że ich decyzja zostanie uszanowana.

Puchar Króla bez niespodzianek. Girona, Real i Atlético przeszły dalej, ale odpadł Betis, który został wyeliminowany przez Alavés. Xavi, bez Lamine Yamala i z Iñigo, nie chce kolejnej wpadki. Piłkarki Barcelony dały kolejny popis. Futsaliści Barçy zmierzą z Carageną w Superpucharze Hiszpanii. Odchodzi Zagallo, były selekcjoner reprezentacji Brazylii. Sainz odzyskuje czas do rywali, a Schareina się wycofuje.

Sport

„Xavi chce tego Pucharu Króla” – trener rusza po wszystko: „To ważny tytuł, który nas ekscytuje. Chcemy wygrać i wpoiliśmy to zawodnikom”. Vitor Roque może dziś zadebiutować od pierwszej minuty, a Iñigo Martínez wraca do kadry po uporaniu się z kontuzją. Sainz zajmuje drugie miejsce i odrabia czas do rywali.

Real wygrywa, a Arda Güler debiutuje. Girona przechodzi dalej, ale traci Erica Garcię. Espanyol został wyeliminowany w 87. minucie.