17. kolejka: Girona wraca na fotel lidera

Girona wygrała z Alavés i wróciła na fotel lidera La Ligi, więc to dobry moment, by spojrzeć na układ tabeli.

W meczu zamykającym 17. kolejkę Primera División Girona podejmowała Deportivo Alavés i miała okazję, by przeskoczyć Real Madryt i ponownie zająć miejsce na szczycie tabeli La Ligi. Baskowie, pomimo defensywnego usposobienia i ciasno ustawionej linii defensywy, nie okazali się dla Katalończyków zbyt twardym orzechem do zgryzienia. W 23. minucie Dowbyk trafił do siatki i już było jasne, że ten mecz ułoży się po myśli podopiecznych Míchela. Alavés nie miało zbyt wiele argumentów do zaoferowania z przodu i jeszcze przed przerwą było 2:0 po golu Portu. W drugiej połowie Dowbyk dołożył drugie trafienie, tym razem z rzutu karnego, i Girona wygrała 3:0, obejmując z powrotem fotel lidera.