17. kolejka: Real nowym liderem

Królewscy pokonali Villarreal, więc pamiętając o jutrzejszym meczu Girona czas zerknąć na układ tabeli.

Niedziela z Primera División nie rozpoczęła się zbyt ciekawie. Przez 180 minut futbolu nie obejrzeliśmy ani jednej bramki. Remisami 0:0 zakończyły się spotkania Almeríi z Mallorcą oraz Realu Sociedad z Realem Betis. Nieco ciekawiej zapowiadał się mecz na Wyspach Kanaryjskich, bo już na samym początku Las Palmas wyszło na prowadzenie z Cádiz. Ostatecznie jednak goście potrafili wyrównać w drugiej połowie i mieliśmy kolejny remis.

Wieczorem natomiast Królewscy podejmowali Villarreal i mecz ten akurat gole zapewnił, ale razem z tym przyszły też kontuzje. Poważnie wyglądającej kontuzji doznał Alaba, z urazami zeszli też Morales czy Baena. Podopieczni Ancelottiego rozstrzelali się jednak na dobre i wygrali aż 4:1, a ozdobą spotkania była bramka Brahima, który popisał się indywidualnym rajdem. Świetnie spisał się też Luka Modrić, co warto podkreślić. Królewscy powiększyli przewagę nad Barceloną do siedmiu punktów, nad Atlético do ośmiu (przy zaległym meczu Rojiblancos) i przeskoczyli Gironę, która jutro zagra z Deportivo Alavés.