Sevilla wygrywa na Di Stéfano

W meczu 11. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt przegrały na Estadio Alfredo Di Stéfano z Sevillą 1:3, tracąc dwie bramki w doliczonym czasie gry.

Królewskie całkiem dobrze weszły w spotkanie i już w 4. minucie czujność Sullastres strzałem z dystansu sprawdziła Olga. Chwilę później po dobrej wrzutce z prawej flanki Oihane i strzale głową Raso piłka trafiła w słupek bramki Sevilli. W 15. minucie bliska trafienia była Møller, jednak jej uderzenie zza pola karnego minimalnie minęło światło bramki. Po 20. minucie dwie dobre okazje do otwarcia wyniku miała Raso, jednak dwukrotnie przyjezdne ratowała Sullastres, a w 30. minucie centrostrzał Oihane wylądował na poprzeczce. W końcówce pierwszej połowy okazję miała jeszcze Athenea, jednak do szczęścia zabrakło kilku centymetrów i mimo przewagi Królewskich do przerwy na Di Stéfano bramek nie oglądaliśmy.

Po zamianie stron szczęście uśmiechnęło się do Sevilli, która w 51. minucie wyszła na prowadzenie dzięki bramce Amandy Sampedro, która dobiła piłkę odbitą po dośrodkowaniu przez Misę. W 62. minucie Królewskie wyrównały po kombinacyjnej akcji Athenei i Møller, która zakończyła się samobójczą bramką Teresy, jednak z niewiadomych powodów sędzina Olatz Rivera nie uznała gola, dopatrując się rzekomego spalonego Dunki (akcja do obejrzenia tutaj). Las Blancas nie poddawały się i w 85. minucie wyrównały za sprawą Møller, która wykończyła akcję prawą flanką Marisy W doliczonym czasie gry walczące do końca o zwycięstwo Królewskie nadziały się na dwie zabójcze kontry Andaluzyjek, które z zimną krwią rozłożyły ekipę Torila na łopatki. Najpierw w 94. minucie pojedynek sam na sam z Misą w świetnym stylu wykończyła Arola, a w 100. minucie zwycięstwo Sevilli przyklepała Gemma.

Po tej porażce piłkarki Realu Madryt spadają na 3. miejsce w tabeli Ligi F i mogą spaść o jeszcze o dwie lokaty, jeśli jutro swoje spotkania wygrają Atlético i Madrid CFF. Las Blancas muszą się jak najszybciej podnieść, ponieważ już w czwartek zagrają w Paryżu mecz 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń z Paris FC.