/ Leszczu, Mateo, ostricz, KRot

Tytuł Endricka, dublet Latasy, asysty Miguela i Odriozoli [VIDEO]

Wydarzeniem, obok którego nie dało się przejść obojętnie, z pewnością było drugie z rzędu mistrzostwo Brazylii zdobyte przez Palmeiras z Endrickiem w roli głównej, ale to nie koniec popisów zawodników związanych z Realem Madryt. W Pucharze Króla dublet ustrzelił Juanmi Latasa, z kolei asysty zanotowali Miguel Gutiérrez i Álvaro Odriozola. Jak poradzili sobie pozostali?

Endrick (Palmeiras)*
Brazylijczyk wyszedł od początku na ostatni mecz sezonu ligi brazylijskiej przeciwko Cruzeiro. Jeszcze w pierwszej połowie Endrick wykorzystał duży błąd obrońcy i trafił do siatki, strzelajac w sumie 11. gola w sezonie ligowym. Oddał w sumie aż cztery strzały i gdyby był skuteczniejszy, mógłby ten mecz skończyć z hattrickiem, ale i tak jeden punkt wystarczył, by Palmeiras sięgnęło po tytuł mistrzowski. To już drugie mistrzostwo Brazylii dla 17-latka. Na gali po zakończeniu rozgrywek otrzymał nagrodę dla rewelacji sezonu oraz za najlepszego gola.
Ocena WhoScored: 7,4/10
Ocena SofaScore: 7,4/10

Juanmi Latasa (Getafe CF)
W drugiej rundzie Pucharu Króla Getafe mierzyło się z grającą w Tercera División (piąty poziom rozgrywkowy) Atzenetą. Latasa zagrał w pierwszym składzie i wykorzystał szansę. Jak zawsze był bardzo przydatny w powietrzu (8 na 9 wygranych pojedynków główkowych), rywale często go faulowali, ale najważniejsze było to, że zdobył dwie bramki i jego zespół wygrał 2:1. Bez wątpienia był bohaterem Getafe, które mimo wszystko spisał się bardzo kiepsko. Skrót meczu i gole Juanmiego można obejrzeć tutaj.
Ocena SofaScore: 8,7/10

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
W drugiej rundzie Pucharu Króla Deportivo Alavés mierzyło się na wyjeździe z występującą na czwartym poziomie rozgrywkowym Terrassą. Luis García Plaza postanowił dać w tym meczu odpoczynek większości ze swoich podstawowych zawodników i w tym gronie znalazł się też Marín. Środkowy obrońca cały ten pojedynek oglądał z perspektywy ławki rezerwowych. Babazorros wygrali 1:0 po golu Xebera Alkaina i awansowali do 1/16 finału.

Marvin (Las Palmas)
Pojawił się na boisku w meczu Pucharu Króla z Tudelano w 67. minucie. Grał jako skrzydłowy, więc miał dość niewiele obowiązków defensywnych. Zanotował dwa kluczowe podania i kilkukrotnie stworzył naprawdę sporo zagrożenia pod bramką rywali. Wygrał wszystkie swoje pojedynki, oddał jeden strzał i wniósł sporo ożywienia w ofensywę Las Palmas, która takiego impulsu potrzebowała. Ostatecznie po bramce w 120. minucie awansowali do kolejnej rundy.

Reinier (Frosinone Calcio)
Frosinone nie rozgrywało meczu w środku tygodnia. W niedzielę o 12:30 zagra u siebie z Torino.

Jesús Vallejo (Granada)
Granada została zdyskwalifikowana z Pucharu Króla za wystawienie nieuprawnionego zawodnika do gry we wcześniejszej rundzie. Z tego powodu Andaluzyjczycy mieli wolne w środku tygodnia.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
Famalicão nie rozgrywało meczu w środku tygodnia. Jutro o 16:30 zagra na wyjeździe z Portimonense.

Sergio Arribas (UD Almería)
W drugiej rundzie Pucharu Króla Almería mierzyła się na wyjeździe z czwartoligowym UD Barbastro. Arribas rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale pojawił się na murawie po przerwie przy stanie 1:0 dla gospodarzy. Filigranowy rozgrywający nie wniósł do gry swojego zespołu nic szczególnego. Miał 19 kontaktów z piłką, wykonał tylko 7 celnych podań (na 10 prób; celność na poziomie 70%). Raz uderzał na bramkę, ale jego strzał został zablokowany. Los Indálicos nie zdołali odrobić strat i mimo miażdżącej przewagi w posiadaniu (73%) przegrali z niżej notowanym rywalem, żegnając się tym samym z krajowym pucharem.
Ocena SofaScore: 6,5/10

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
23-letni pomocnik, podobnie jak Rafa Marín, również dostał wolne od trenera i całe spotkanie z czwartoligową Terrassą przesiedział na ławce rezerwowych. Alavés wygrało 1:0 i awansowało do 1/16 finału.

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Przez kontuzję ominął go mecz z zespołem Damac. Jego koledzy spisali się słabo i przegrali 1:3.

Víctor Chust (Cádiz CF)**
Kolejny mecz i kolejne niezbyt miłe wspomnienie. Chust zagrał od pierwszej minuty w Pucharze Króla z Arandiną, ale spisał się słabo, zresztą jak niemal cała drużyna Cádizu. Był fatalny w wyprowadzeniu piłki (nieco ponad 50% skuteczności), grał głównie długimi piłkami, które w ponad połowie przypadków były niecelne. Cała ekipa gości była zagubiona. Chust nie zaliczył ani jednego skutecznego odbioru i zarobił jeszcze żółtą kartkę. Cádiz zaś dość sensacyjnie przegrał 1:2 i odpadł z Pucharu na wczesnym etapie.

Carlos Dotor (Celta Vigo)
W starciu pucharowym z trzecioligowym Sestao River 22-latek zagrał od pierwszej minuty. Nieźle spisał się w obronie, jednak w rozegraniu piłki brakowało mu dokładności. Celta miała spore problemy, ale ostatecznie wygrała 2:1. Dla Dotora był to kolejny mecz bez żadnej historii.
Ocena SofaScore: 6,9/10

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
Pojawił się w 69. minucie meczu pucharowego z Andratx i wniósł trochę ożywienia. Oddał trzy strzały, popracował w defensywie, ale raczej unikał pojedynków indywidualnych, być może ze względu na stan murawy. Real Sociedad dowiózł prowadzenie 1:0 i awansował do kolejnej rundy.
Ocena SofaScore: 7,1/10

Mariano Díaz (Sevilla FC)
W piątek 2 grudnia Sevilla poinformowała, że Mariano zmaga się z tendinopatią więzadła właściwego rzepki. Były napastnik Realu Madryt będzie musiał pauzować z powodu tego urazu przynajmniej do końca roku. Więcej o bieżącej sytuacji 30-latka można przeczytać w tym artykule. W drugiej rundzie Pucharu Króla Los Nervionenses pokonali 2:0 występujące na piątym szczeblu rozgrywkowym Atlético Astorga i awansowali do 1/16 finału.

Mario Gila (Lazio)**
Od czterech meczów gra w podstawowym składzie, a od trzech spotkań Lazio nie straciło gola. We wtorek wyeliminowało Genoę z Pucharu Włoch, wygrywając 1:0. Gila rozegrał pełne 90 minut. Na początku rywalizacji popełnił błąd, dając rywalom szansę na wyrównanie. Później jednak prezentował się bardzo solidnie. W drugiej części jego ofiarna interwencja uchroniła zespół przed utratą prowadzenia. Mario z każdym meczem zyskuje zaufanie w oczach trenera.
Ocena SofaScore: 7,2/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)**
W meczu pucharowym z Orihuelą wszedł na boisko w 58. minucie przy wyniku 1:2 i spisał się znakomicie. Zajął miejsce na lewym wahadle. Najpierw doskonałym dośrodkowaniem odnalazł Stuaniego, który dał Gironie prowadzenie 3:2. W 82. minucie poszedł z kolei za akcją, dopadł do bezpańskiej piłki i wyłożył Portu piłkę do pustej bramki, notując swoją drugą asystę tego wieczoru. Ostatecznie Girona wygrała 5:2, a Miguel miał w tym ogromny udział. Skrót tego meczu możecie zobaczyć tutaj.
Ocena SofaScore: 7,8/10

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
Wyszedł w pierwszym składzie na wyjazdowy mecz z czwartoligowym CE Andratx w drugiej rundzie Pucharu Króla. Prawy obrońca pokazał się z naprawdę dobrej strony i rozegrał solidne zawody. Przede wszystkim brał udział w jedynej akcji bramkowej w całym spotkaniu. W 56. minucie znakomicie wyłożył piłkę André Silvie, który z bliskiej odległości trafił do siatki. Skrót tej rywalizacji można obejrzeć tutaj. Ponadto 27-latek miał 51 kontaktów z futbolówką, podawał celnie na poziomie 86% (24 na 28) i zanotował jedno kluczowe podanie. Wygrał 4 z 5 stoczonych pojedynków, 3-krotnie wybijał piłkę i zapisał przy swoim nazwisku jeden udany przechwyt. Odriozola opuścił boisko w 77. minucie. Real Sociedad skromnie wygrał 1:0 i awansował do 1/16 finału Copa del Rey.
Ocena SofaScore: 7,6/10

Zawodnik kolejki: Juanmi Latasa