/ Leszczu, KRot, Ostricz, Santi01

Gole i urazy Endricka oraz Benzemy

W środku tygodnia większość zawodników związanych z Realem Madryt nie rozgrywała meczów, ale z bardzo dobrej strony pokazali się Endrick i Benzema. Obaj zdobyli po jednej bramce, jednak kończyli udział w meczach z urazami. W przypadku Brazylijczyka wydaje się, że to nie było nic poważnego. Jak radzili sobie pozostali?

Endrick (Palmeiras)*
Za Endrickiem kolejny bardzo dobry mecz. Zagrał nieco bliżej prawej strony, choć oczywiście miał też swobodę i oglądaliśmy go również na pozycji napastnika. Już w drugiej minucie dał Palmeiras prowadzenie przeciwko Américe świetnym strzałem zza pola karnego. Miał ogromny udział w kolejnych akcjach ofensywnych i w ogóle się nie zatrzymywał. Zanotował dwa kluczowe podania i wygrał siedem z trzynastu pojedynków. Zszedł z kontuzją, która napędziła stracha wielu kibicom, ale sam Brazylijczyk, odbierając nagrodę dla MVP spotkania, powiedział, że to nic poważnego. Palmeiras wygrało 4:0 i zostało samodzielnym liderem Série A. Do końca sezonu pozostają dwie kolejki.
Ocena WhoScored: 8,4/10
Ocena SofaScore: 7,7/10

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Getafe nie grało w środku tygodnia. Dzisiaj w lidze zagra na wyjeździe z Las Palmas.

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
Alavés najbliższy mecz zagra w niedzielę z Mallorcą.

Marvin (Las Palmas)
Las Palmas zagra dzisiaj z Getafe.

Reinier (Frosinone Calcio)
Frosinone w sobotę zmierzy się na wyjeździe z Milanem.

Jesús Vallejo (Granada)
Granada przyjedzie na Santiago Bernabéu w sobotę, ale bez Hiszpana, który ciągle nie wrócił do treningów.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
Famalicão w sobotę podejmie FC Porto.

Sergio Arribas (UD Almería)
Almería w niedzielne popołudnie zagra u siebie z Betisem.

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
W meczu z Newcastle Hiszpan wrócił do gry po ponad dwumiesięcznej przerwie, która była spowodowana kontuzją stopy. Na boisku pojawił się w 82. minucie. Oddał dwa strzały, wygrał jeden pojedynek i to w sumie wszystko, co można napisać o jego występie. Z całą pewnością w kolejnych tygodniach będzie powoli odzyskiwać rytm. PSG zremisowało z Newcastle 1:1.
Ocena WhoScored: 6,2/10
Ocena SofaScore: 7,0/10

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Al-Ittihad wygrał na własnym stadionie a Al-Khaleej 4:2. Karim miał udział przy dwóch pierwszych golach. Najpierw to on wypracował bramkę Coronado, ale przez interwencję obrońcy nie zapisano tego Francuzowi jako asysty. Później jego uderzenie wylądowało na słupku, a w 29. minucie pewnie zamienił na gola rzut karny i to było jego 9. trafienie w tym sezonie. Niestety z powodu kontuzji jeszcze w pierwszej połowie musiał opuścić boisko. Skrót tego meczu można zobaczyć tutaj.
Ocena SofaScore: 7,4/10

Víctor Chust (Cádiz CF)**
Cádiz w środku tygodnia grał zaległy mecz z Mallorcą. Chust całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych, a ostateczny wynik brzmiał 1:1.

Carlos Dotor (Celta Vigo)
Celta ma przed sobą ważny pojedynek z Cádizem w poniedziałek.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
Mecz z Salzburgiem rozpoczął na ławce rezerwowych, a na murawie pojawił się dopiero w 74. minucie. Wprowadził nieco ożywienia w akcje swojego zespołu. Oddał dwa strzały, wygrał też trzy pojedynki. O losach meczu mógł przesądzić już w doliczonym czasie. Japończyk oddał fantastyczny strzał z rzutu wolnego, ale Alexander Schlager skutecznie interweniował. Męczą zakończył się bezbramkowym remisem.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,6/10
Ocena SofaScore: 7,4/10

Mariano Díaz (Sevilla FC)
Cały mecz Ligi Mistrzów z PSV przesiedział na ławce rezerwowych. Sevilla przegrała 2:3, mimo że prowadziła już 2:0 i straciła szansę na grę w 1/8 finału.

Mario Gila (Lazio)**
Drugi mecz z rzędu znajduje się w podstawowej jedenastce. Tym razem wystąpił w spotkaniu z Celtikiem w Lidze Mistrzów. Szkoci nie stworzyli sobie zbyt wielu okazji, ale i tak Mario pokazał się z dobrej strony. Wygrał wiele pojedynków i unikał strat. Lazio zachowało czyste konto i wygrało 2:0. Gila tym występem mógł zaplusować u trenera i zwiększyć swoje szanse na kolejne występy.
Ocena WhoScored: 7,5/10
Ocena SofaScore: 7,5/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)**
Girona w sobotę o 14:00 rozpocznie mecz z Valencią.

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
Hiszpan znalazł się w wyjściowym składzie Realu Sociedad na starcie z Salzburgiem. Rozegrał solidne zawody, choć momentami na jego flance było zbyt dużo wolnego miejsca. Nie popełnił jednak żadnego znaczącego błędu, zanotował jeden odbiór, a dodatkowo zaliczył jedno kluczowe podanie. Boisko opuścił w 74. minucie, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.