Real Madryt z awansem z pierwszego miejsca

Real Madryt pokonał Napoli w meczu 5. kolejki fazy grupowej i zapewnił sobie awans z pierwszego miejsca.

Real Madryt podejmował Napoli i był to mecz, który miał zadecydować o pierwszym miejscu w grupie. Napoli zaczęło mocno, bo już w 10. minucie wyszło na prowadzenie po bramce Simeone. Od wznowienia gry świetną akcją popisał się Brahim, a Rodrygo świetnie zapakował w górny róg i znów był remis. W pierwszej połowie jeszcze po fenomenalnym podaniu Alaby głową do siatki trafił Bellingham. Druga połowa rozpoczęła się od bramki Anguissy. Impas przełamał wpuszczony na niecałe pół godziny Nico Paz, a dzieła zniszczenia dokonał Joselu po świetnym dograniu Bellinghama.

W drugim meczu Braga zremisowała u siebie z Unionem Berlin 1:1. Portugalczycy z całą pewnością będą pluć sobie w brodę, bo przy zwycięstwie mieliby bardzo poważne szanse na awans. Tak czy inaczej muszą pokonać Napoli w ostatniej kolejce. Real natomiast zapewnił sobie pierwsze miejsce z kompletem punktów po pięciu spotkaniach i może w spokoju czekać na rywala w 1/8 finału Ligi Mistrzów.