Con paz

W meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Real Madryt wygrał z Napoli 4:2. Bramki dla Królewskich zdobyli Rodrygo Goes, Jude Bellingham, Nico Paz i Joselu.

Tłumaczenie tytułu: Ze spokojem.

Hymn Ligi Mistrzów wywołuje wyjątkowe emocje nie tylko wśród kibiców Realu Madryt, lecz także – a może przede wszystkim? – piłkarzy. Na początku spotkania nie było jednak tego widać. Królewscy szybko zgubili koncentrację i stracili gola. Tak wczesne zirytowanie Realu nie było dobrym pomysłem. Podopieczni Ancelottiego odpowiedzieli od razu, czym najwyraźniej zdeprymowali rywala. Warto podkreślić kapitalną postawę Rodrygo, który strzelił gola na 1:1, a także Brahima, który rozprowadził akcję, zaczynając od świetnej rulety.

Chwilę później było już 2:1. Gol był odkupieniem win tych, którzy mogli zachować się lepiej przy trafieniu dla Napoli. Bellingham wykończył akcję Alaby i… grało się lepiej. Względnego spokoju wystarczyło jednak tylko na połowę połowy. Niemal od razu po wejściu na boisko Napoli wyrównało, a Real próbował naciskać. Mocno zdominował rywala, mnóstwo szans miał Joselu, ale był bardzo nieskuteczny.

Choć i Hiszpan dopiął swego, na pierwszy plan wysunął się Nico Paz, autor trafienia na 3:2, niewątpliwie najważniejszego w całym meczu. Argentyńczyk nawinął pomocnika rywala i mocnym strzałem zaskoczył Mereta. 19-latek mógł cieszyć się chwilą radości, a kropkę nad i w doliczonym czasie gry postawił wspomniany Joselu.

Real Madryt zagrał niezły mecz, choć daleki od ideału. Napastnicy przespali znaczną część drugiej połowy, byli nieskuteczni (jak to brzmi przy 4 strzelonych golach…), a obrona znów postawiła na zabawę. Nie było jednak tak dużo zaskakujących kwestii – znów fantastyczny był Bellingham, dobrą formę potwierdził Rodrygo, Rüdiger po raz kolejny był liderem defensywy, a Ceballos zaliczył dużo za dużo strat. Królewscy byli dziś lepsi, potwierdzili to, dostarczając kolejną dawkę emocji. Wieczory z Ligą Mistrzów takie są.

Real Madryt – SSC Napoli 4:2 (2:1)
0:1 Simeone 10' (asysta: Di Lorenzo)
1:1 Rodrygo 11' (asysta: Brahim)
2:1 Bellingham 22' (asysta: Alaba)
2:2 Anguissa 47'
3:2 Nico Paz 84' (asysta: Rüdiger)
4:2 Joselu 90'+4' (asysta: Bellingham)

Real Madryt: Łunin; Carvajal, Rüdiger, Alaba, Mendy (87' Nacho); Kroos, Valverde, Ceballos (57' Joselu), Bellingham; Brahim (65' Nico Paz), Rodrygo (87' Lucas)
Napoli: Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Natan, Juan Jesus; Anguissa, Lobotka (87' Raspadori), Zieliński (65' Elmas); Politano (78' Cajuste), Kwaracchelia, Simeone (46' Osimhen)