12. kolejka: Real spada na drugie miejsce

Po zakończeniu niedzielnej rywalizacji w Primera División czas rzucić okiem na układ tabeli.

Po wczorajszej wygranej w końcówce Barcelony nad Realem Sociedad rozpoczęliśmy niedzielną rywalizację w Hiszpanii. Almería kontynuuje podróż ku Segunda División i tym razem przegrała z Deportivo Alavés, a więc bezpośrednim rywalem, po bramce Sedlara. Valencia po kolejnych kontrowersjach sędziowskich zdołała pokonać 1:0 Granadę, która dalej nie jest w stanie wydostać się ze strefy spadkowej.

Niezwykle ciekawe spotkanie rozgrywano na Cerámica, gdzie Athletic w pierwszej połowie był drużyną o kilka klas lepszą od Villarrealu i za sprawą braci Williams prowadził 3:0. Druga połowa była zacięta, ale dość spokojna pod kątem bramek, aż do ostatnich minut. Dwa gole gospodarzy na moment przywróciły nam emocje, ale Athletic potrafił dowieźć te try punkty. Wieczorem natomiast przyszedł czas na mecz Realu Madryt i ponieważ najprawdopodobniej wszyscy widzieliście, co miało miejsce dziś na Santiago Bernabéu, napiszemy po prostu, że wielu piłkarzy Królewskich nie dojechało z formą. Zamiast utrzymać przewagę po Klasyku, Real pozwolił doskoczyć Barcelonie na dwa punkty i jednocześnie odskoczyć Gironie.