Bez bramek w Lidze Młodzieżowej

W 3. kolejce Ligi Młodzieżowej Juvenil A zremisował 0:0 z Bragą. Taki wynik pozostawia pewien niedosyt, chociaż pozwolił utrzymać Królewskim pierwsze miejsce w grupie.

Juvenil A bezbramkowo zremisował z rówieśnikami z Bragi i utrzymał dzięki temu pozycję lidera w grupie C. W tej sytuacji znacznie większe znaczenie będzie miała następna kolejka, gdy obie drużyny zmierzą się ze sobą na stadionie Alfredo Di Stéfano. Remis jest też korzystnym wynikiem dla Unionu Berlin, który odrobił część strat i może jeszcze włączyć się do walki o awans.

Pierwsza połowa meczu nie była porywająca, a lepsze sytuacje stworzyli sobie Królewscy. Już w 3. minucie próbował Iker Bravo, lecz minimalnie spudłował. Później dosyć długo bramkarze nie byli niepokojeni. Kolejną okazję Real Madryt miał po rzucie rożnym. Nico Paz dośrodkował i w dobrej sytuacji znalazł się Gonzalo, jednak nie zdołał oddać czystego strzału. W doliczonym czasie Braga postraszyła madrytczyków. Uderzał João Gonçalves, a skutecznie interweniował Fran.

W drugiej połowie gospodarze mieli znacznie więcej do powiedzenia. To oni pierwsi zaatakowali i znów Fran musiał ratować Blancos. Bramkarz Realu Madryt był w tym spotkaniu jednym z najlepszych zawodników. Trochę zawiodła ofensywa, która wspierana przez piłkarzy Castilli nie była w stanie przebić się przez portugalską defensywę.

Braga U-19 – Real Madryt U-19 0:0

Braga U-19: João Carvalho, Guilherme Costa, Matos, Noro, Chissumba, Barbosa, Diego Rodrigues (Furtado 71’), Roger Fernandes, Gonçalves (João Faria 70’), Afonso Duarte (Rodrigo Abreu 84’), Kelvin (José Rodrigues 79’).

Real Madryt U-19: Fran González, Yusi, Cristian, Jacobo, Nico Sánchez (Yáñez 46’), Chema, Manuel Ángel (Roberto Martín 88’), De Llanos (Mesonero 78’), Gonzalo, Nico Paz, Iker Bravo (Álvaro Ginés 85’).