/ as.com

Diego Alonso zna smak zwycięstwa z Realem

Diego Alonso zadebiutuje w sobotę na ławce trenerskiej Sevilli. Dla Urugwajczyka będzie to pierwsza konfrontacja z Realem Madryt w roli szkoleniowca, choć jako piłkarz trzykrotnie mierzył się z Królewskimi.

Na początku miesiąca Sevilla oficjalnie poinformowała, że nowym szkoleniowcem zespołu zostanie Diego Alonso. Były selekcjoner reprezentacji Urugwaju zastąpił na tym stanowisku José Luisa Mendilibara. Alonso nie ma doświadczenia w Hiszpanii ani w europejskiej piłce nożnej jako trener, więc sobotnie starcie z Realem Madryt będzie jego debiutem na ławce trenerskiej ekipy z Andaluzji.

Co ciekawe, Urugwajczyk trzykrotnie miał już okazję mierzyć się z Królewskimi, ale wyłącznie jako zawodnik. Jego bilans w tych meczach to jedno zwycięstwo i dwie porażki i za każdym razem grał przeciwko Los Blancos w barwach innej drużyny.

Pierwsza konfrontacja Alonso z Realem miała miejsce w sezonie 2000/01, gdy był graczem Valencii. Na Santiago Bernabéu goście przegrali 1:2, a Urugwajczyk rozegrał wtedy pełne 90 minut. Dwa lata później, w rozgrywkach 2002/03, występował już w Racingu Santander. Na El Sardinero drużyna z Kantabrii pokonała Królewskich 2:0, choć tym razem Alonso pojawił się na boisku tylko na ostatnich kilka minut.

Ostatnia potyczka obecnego szkoleniowca Sevilli z Realem miała miejsce w sezonie 2003/04, gdy ten grał wówczas w Maladze. W tamtym spotkaniu na Estadio La Rosaleda rozegrał 11 minut, a gospodarze ostatecznie przegrali 1:3. Już w sobotę Diego Alonso będzie chciał poprawić swój bilans w meczach z czternastokrotnym Mistrzem Europy i zanotować swoje drugie zwycięstwo, choć tym razem pierwszy raz z ławki trenerskiej.