/ Leszczu, Mateo, ostricz, KRot

Asysta Kubo, żelazna ławka Gili, 45 minut Endricka w półfinale Copa Libertadores

Pięciu piłkarzy, którzy tego lata rozstali się z Realem Madryt, w środku bieżącego tygodnia miało okazję rywalizować w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ich dorobek nie jest jednak najokazalszy, a wynika to z faktu, że z całej piątki tylko jeden wystąpił na najważniejszej piłkarskiej scenie w Europie. Natomiast dziś w nocy wypożyczony do Palmeiras Endrick w rewanżowym meczu półfinałowym z Boca Juniors walczył o awans do finału Copa Libertadores.

Wypożyczeni

Endrick (Palmeiras)*
Palmeiras na Allianz Parque mierzyło się z Boca Juniors w rewanżowym spotkaniu 1/2 finału Copa Libertadores. Endrick pojawił się na boisku po przerwie, zmieniając Artura. 17-latek jednak nie zachwycił. Miał 16 kontaktów z piłką, oddał łącznie dwa strzały (jeden celny i jeden niecelny) i zanotował jedno kluczowe podanie. Dwukrotnie wchodził w drybling, ale ani jedna z tych prób się nie powiodła. Pojedynek zakończył się remisem 1:1 i o awansie do wielkiego finału zadecydowały rzuty karne, w których lepsza okazała się drużyna ze stolicy Argentyny.
Ocena SofaScore: 6,6/10

Odeszli w letnim oknie transferowym

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
W środę PSG przegrało na wyjeździe z Newcastle 1:4, a Hiszpan nie znalazł się w kadrze na to spotkanie z powodu problemów zdrowotnych.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
W Lidze Mistrzów Real Sociedad mierzył się z Salzburgiem. Japończyk zaliczył trzy kluczowe podania oraz wygrał dwa pojedynki. Miał swój symboliczny udział przy golu na 2:0 Braisa Méndeza. Kubo podał Hiszpanowi piłkę na własnej połowie, a ten rozpoczął wspaniałą indywidualną akcję i po rajdzie przez pół boiska podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Trudno jednak za coś więcej wyróżnić Japończyka, który na krajowym podwórku prezentuje się znacznie lepiej. Boisko opuścił w 63. minucie, a Real Sociedad wygrał na wyjeździe 2:0.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 7,7/10
Ocena SofaScore: 6,9/10

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
Real Sociedad wygrał z Salzburgiem 2:0, a obrońca nie znalazł się w kadrze na to spotkanie z powodu problemów zdrowotnych.

Mariano Díaz (Sevilla FC)
Całe wyjazdowe starcie z PSV Eindhoven w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów przesiedział na ławce rezerwowych. Sevilla zremisowała 2:2, a trzy punkty straciła po wyrównującej bramce autorstwa Jordana Teze zdobytej w 95. minucie.

Mario Gila (Lazio)**
Lazio wygrało z Celtikiem na wyjeździe 2:1. Dla Mario to był już 19. oficjalny mecz z rzędu w klubie, który przesiedział na ławce rezerwowych.

Zawodnik kolejki: Takefusa Kubo