Dzisiejsze okładki

Derby Madrytu i remontada Barcelony to główne tematy na niedzielnych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA
Article photo

„Derby z klasą” – MARCA wskazuje, że Griezmann szuka swojego pierwszego gola strzelonego Realowi od powrotu. Debiut Bellinghama, który wyleczył się na czas. Vinícius znalazł się w kadrze.

Na górze: szaleńcza remontada – Barcelona przegrywała w 80. minucie 0:2 z Celtą, która miała mecz w kieszeni. Na dole w sekcjach piłkarskich: Harry Kane z hat-trickiem w show Bayernu; ligowy terminarz.

Poza tym na dole: Susana Rodríguez, srebro ze łzami – Francuz Coninx mistrzem świata w triatlonie w Pontevedrze; Carlota Ciganda liderką europejskich golfistek – prowadzi Europę do remisu ze Stanami Zjednoczonymi w Solheim Cup.

AS

„Derby dwóch twarzy” – AS analizuje, że Griezmann dowodzi Atlético, które jest zobowiązane do wygrania, by nie odłączyć się od czoła tabeli. Real przyjeżdża z nienaruszalnym Bellinghamem. Koke ma zagrać od początku po uporaniu się z kontuzją. Vinícius znalazł się w kadrze.

Na górze: Cancelo dokłada wisienkę do remontady Blaugrany – Barcelona odwróciła wynik 0:2 po golach w 80., 85. i 89. minucie; De Jong doznał kontuzji i jego występ w Klasyku 28 października jest zagrożony.

Na dole ligowy terminarz, a poza tym: Jorge Martín wygrywa sprint w MotoGP – Hiszpan traci 33 punkty do Bagnaii; światowa solidarność z kobiecą Hiszpanią – bohaterem hasło „To koniec”.

Mundo Deportivo

„Delirium!” – Mundo Deportivo przekazuje, że w boskiej końcówce Barcelona odwróciła wynik 0:2 w ciągu 9 minut, by odnieść triumf i zdobyć pozycję tymczasowego lidera. Po ciężkim pojedynku i kontuzji De Jonga, dublet Lewandowskiego i bramka Cancelo rozpaliły Montjuïc.

Na górze: Girona nie przestaje marzyć – odwróciła wynik 0:1 poprzez manitę i recital, po którym zrówanała się w tabeli na szczycie z Barceloną.

Poza tym na dole: Jorge Martín wygrywa sprint, a Márquez staje na podium; derby wysokich lotów – Vinícius, Koke i Memphis wracają na pojedynek, który rozstrzygnie o pozycji lidera; luksusowy start koszykarskiej Barcelony w lidze w erze trenera Grimau; Irlandia wygrywa z RPA w starciu faworytów w Pucharze Świata w rugby.

Sport

„Ogromna epicka remontada w 7 minut” – Sport podaje, że Barcelona przegrywała 0:2 w 80. minucie, ale dublet Lewandowskiego i bramka Cancelo rozstrzygnęły mecz. Blaugrana po zwycięstwie nad Celtą na Montjuïc zasnęła jako lider, a polski napastnik jest już liderem strzelców La Ligi.

Na dole: Ancelotti odzyskuje Viníciusa na derby Madrytu; Girona pozostaje nie do zatrzymania; koszykarze Barcelony rozpoczynają ligę od starcia z Joventutem; Jorge Martín wygrywa, a Márquez wraca na podium w sprincie MotoGP.