5. kolejka: Atlético przegrywa w Walencji, Athletic wiceliderem

Atlético przegrało 0:3 na Mestalla, a Athletic wygrał z Cádizem, awansując na pozycję wicelidera. Czas więc spojrzeć na układ tabeli.

Na inaugurację 5. kolejki, po przerwie reprezentacyjnej, Rayo Vallecano podejmowało Deportivo Alavés. Było w tym meczu kilka kontrowersji, między innymi sytuacja, gdy kopnięty został Antonio Blanco. Rayo pokazało nieco więcej doświadczenia, koncentracji i miało więcej szczęścia, więc ostatecznie wygrało 2:0. Dziś z kolei udaliśmy się na San Mamés, gdzie Athletic podejmował Cádiz. Los Leones od długiego czasu czekali na taki mecz. Długo nie mogli się wstrzelić, ale po godzinie gry dwukrotnie ukłuli w ciągu trzech minut, a ostatecznie wygrali 3:0, awansując w tabeli.

Nieco później na Mestalla Valencia pokazała, że absolutnie nie można jej skreślać. Po dwóch porażkach z rzędu na własnym terenie pokazała z bardzo mocnym rywalem, że trzeba się z nią liczyć. Nietoperze pokonały Atlético 3:0, a trzeba przyznać, że mógł to być i wynik dużo lepszy. Teraz podopieczni Simeone w lidze zmierzą się z Realem Madryt, a w zanadrzu mają jeszcze zaległy mecz z Sevillą. We wtorek zagrają też w Lidze Mistrzów z Lazio.