Dobry występ Tavaresa i porażka ze Słowenią

Republika Zielonego Przylądka zakończyła rywalizację w pierwszej fazie grupowej na 3. pozycji. Z jednym zwycięstwem na koncie przystępuje do walki o miejsca od 17 do 32. Tavares był blisko double-double, a graczem meczu został Klemen Prepelič.

Nie było niespodzianki. Pojedynek Dončicia z Tavaresem wygrał ten pierwszy. Słowenia z kompletem zwycięstw zakończyła rywalizację na pierwszym miejscu w grupie. Republika Zielonego Przylądka uplasowała się na trzeciej pozycji i teraz czeka ją walka o miejsca od 17 do 32. Edy w dzisiejszym spotkaniu otarł się o double-double. Zabrakło mu jednego punktu (9), bo oprócz tego był w stanie zebrać 10 piłek. Dorzucił do tego 4 asysty. Łącznie jest najlepiej zbierającym zawodnikiem na całym turnieju (razem z Joshuą Hawkinsonem z Japonii).

Republika Zielonego Przylądka znajdowała się na prowadzeniu tylko na początku spotkania. Ogólnie pierwsza połowa w jej wykonaniu była bardzo dobra. Jeszcze na samym początku trzeciej kwarty na tablicy świetlnej widniał remis (45:45). Dopiero później Słowenia wrzuciła wyższy bieg i zostawiła rywali daleko w tyle. Kabowerdeńczycy nie byli w stanie ustrzec się błędów i to robiło dużą różnicę. Słoweńcy zdobyli 21 punktów po stratach rywali. W końcówce meczu emocji było niewiele, bo wynik już na koniec trzeciej kwarty był zdecydowanie na korzyść Dončicia i spółki.

Republika Zielonego Przylądka z jednym zwycięstwem na koncie trafiła do grupy O. Zagra tam z Finlandią (31 sierpnia, 9:30) oraz Japonią (2 września, 13:10).

92 – Słowenia (24+21+24+23): Nikolić (11), Tobey (9), Dragić (6), Bine Prepelič (11), Dončić (19), Samar (2), Klemen Prepelič (18), Hrovat (7), Dimec (6), Glas (0), Čebašek (3).

77 – Republika Zielonego Przylądka (21+17+17+22): Ivan Almeida (7), Joel Almeida (2), Will Tavares (5), Bethinho Gomes (17), Edy Tavares (9), Lima (9), Da Rosa (5), Mendonça (3), Correia (8), Mendes (10), Keven Gomes (2).