Niedosyt na inaugurację

Castilla na otwarcie sezonu podzieliła się punktami z Melillą. Królewscy najpierw dali się zaskoczyć i musieli odrabiać straty. To im się udało, jednak później nie byli w stanie utrzymać korzystnego wyniku do końca.

Castilla na inaugurację sezonu zremisowała z Melillą 2:2. Dubletem popisał się Gonzalo. Królewscy najpierw musieli odrabiać straty, a później nie byli w stanie utrzymać prowadzenia. Zabrakło im też trochę szczęścia, bo mieli okazje na zdobycie zwycięskiej bramki. Wyjściowa jedenastka odsłoniła trochę plany Raúla na tę drużynę. Warto dodać, że z opaską kapitańską na boisko wyszedł Carrillo. W podstawowym składzie Melilli pojawił się natomiast Armenteros, wychowanek Realu Madryt, który w szkółce Królewskich spędził dziesięć lat. Miał jednak pecha, bo szybko doznał kontuzji i musiał opuścić boisko.

Castilla od początku meczu starała się przejąć kontrolę i zepchnąć rywali do defensywy. Wyglądało to nieźle, ale problem w tym, że pierwsza ofensywna akcja gości zakończyła się golem. Piłkę do własnej bramki skierował Marvel. Strata gola rozdrażniła Castillę, która szybko doprowadziła do remisu. Nico Paz dośrodkował z rzutu rożnego, a pierwsze trafienie dla Królewskich w tym sezonie zaliczył Gonzalo. Atakujący skompletował dublet jeszcze w pierwszej połowie. Álvaro, chyba trochę przypadkowo, podał futbolówkę do Gonzalo, który bez problemów pokonał Salcedo.

W drugiej połowie dosyć szybko goście wyrównali. Arbiter odgwizdał faul na Sergio Pérezie i Melilla miała rzut karny. Do jego wykonania podszedł Dani García i pewnie wykorzystał swoją szansę. Castilla znów była w stanie odpowiedzieć, Álvaro trafił do bramki, ale sędzia nie uznał tego gola, ponieważ jego zdaniem piłka opuściła wcześniej boisko. Królewscy dalej atakowali i bardzo blisko szczęścia był Vinícius Tobias, jednak futbolówka odbiła się od słupka i wpadła w ręce bramkarza. Do samego końca akcja rozgrywała się niemal wyłącznie na połowie Melilli, lecz wynik już nie uległ zmianie.

Real Madryt Castilla – Melilla 2:2 (2:1)
0:1 Marvel 21’ (samobójczy)
1:1 Gonzalo 27’ (asysta: Nico Paz)
2:1 Gonzalo 39’ (asysta: Álvaro Rodríguez)
2:2 Dani García 50’ (rzut karny)

Real Madryt Castilla: Cañizares, Obrador, Marvel, Carrillo, Vinícius Tobias, Manuel Ángel (Víctor Muñoz 80’), Edgar (Theo Zidane 65’), Palacios (Peter 65’), Gonzalo, Nico Paz, Álvaro (Noel López 80’).

Melilla: Salcedo, Dani Martín (Gnali 94’), Armenteros (Moises 11’), David Suárez, Caro, David Hernández, Alberto Martín, Marchena (Vini 46’), José González, Sergio Pérez, Dani García (José Enrique 73’).