1. kolejka: Real liderem

Połowa pierwszej kolejki LaLigi EA Sports za nami. Real Madryt wygrał z Athletikiem 2:0 i zajmuje ex æquo z Rayo pierwsze miejsce w tabeli.

LaLiga ruszyła wczoraj od dwóch zwycięstw gości, a pierwszym liderem zostało Rayo Vallecano. W pierwszym sobotnim starciu Real Sociedad tylko zremisował z Gironą 1:1. Baskowie mieli sporo dobrych okazji, ale ostatecznie tylko Takefusa Kubo potrafił znaleźć sposób na Paulo Gazzanigę. Na jego trafienie Katalończycy odpowiedzieli dzięki akcji reprezentantów Ukrainy. Wiktor Cyhankow dograł do Artema Dowbyka, który ustalił wynik meczu. W starciu między wyspiarzami – Las Palmas z Mallorcą – padł taki sam wynik. Nieco bardziej poszkodowana przez los mogą czuć się goście, którzy zmarnowali rzut karny w pierwszej połowie, jednak koniec końców to oni gonili wynik i udało się uzyskać przynajmniej jeden punkt.

Jednym z hitów kolejki zapowiadano starcie Athleticu z Realem Madryt na San Mamés. Gospodarze nieźle zaczęli, ale Królewscy szybko doszli do głosu i jeszcze w pierwszej połowie zdobyli dwie bramki. Najpierw po dograniu Daniego Carvajala gola strzelił Rodrygo Goes, a później dośrodkowanie Davida Alaby z rzutu rożnego wykorzystał Jude Bellingham. W drugiej połowie nie działo się zbyt wiele, choć należy zwrócić uwagę na uraz Édera Militão, który może być dość poważny. Ostatecznie Real dowiózł dwubramkowe zwycięstwo do samego końca i zgarnął pierwsze trzy punkty.