Porażka Castilli z Lugo

Po dwóch zwycięstwach w Valdebebas teraz Castilla rozegrała pierwszy sparing na obcym stadionie. Przegrała z Lugo 0:1, chociaż miała okazje nawet na wygranie tego meczu. Wynik jednak nie jest w tym momencie ważny, a gra wyglądała całkiem nieźle.

Castilla rozegrała trzeci sparing w okresie przygotowawczym i zaliczyła pierwszą porażkę. Był to też pierwszy wyjazdowy mecz, bo drużyna udała się na kilka dni do Galicji. Lugo to zespół, który również w nadchodzącym sezonie zagra w Primera Federación, choć w innej grupie niż Królewscy. Trenerem Galisyjczyków jest Pedro Munitis, były gracz między innymi Realu Madryt. Mecz był rozgrywany w ramach Memoriału Antonio Tarrío, piłkarza Lugo, który w zmarł w 2000 roku.

Po dosyć wyrównanym początku Lugo wyszło na prowadzenie w 18. minucie. Gospodarze wykorzystali swoją pierwszą sytuację i po rzucie rożnym do siatki trafił Willy Ledesma. W odpowiedzi uderzał Yeray, lecz nie był skuteczny. Później wydawało się, że świetnie dośrodkował David Jiménez, lecz Aparicio nie zdołał dopaść do futbolówki. Castilla rozegrała dobrą pierwszą połowę, stworzyła sobie więcej okazji niż rywale, ale to oni schodzili na przerwę z prowadzeniem.

Raúl w przerwie dokonał tylko trzech zmian. Castilla dalej atakowała i już w 50. minucie stworzyła zagrożenie pod bramką Tabuaço. Lugo odpowiedziało i przez moment było gorąco w polu karnym Królewskich. Po godzinie gry obie drużyny przeprowadziły liczne zmiany. W zespole gospodarzy na murawie pojawił się między innymi Sergio Aguza, wychowanek Realu Madryt. Z dobrej strony pokazał się Súnico, który w drugiej połowie zachował czyste konto. Castilla próbowała do końca, ale jej akcje nie były skuteczne.

Lugo – Real Madryt Castilla 1:0 (1:0)
1:0 Willy Ledesma 18’

Lugo: Lucas Díaz (Tabuaço 46’), Torrado (Jorge 60’), Gorka Pérez (Damián 60’), Morgado (Lizancos 60’), Javi Vázquez (Aguza 60’), Rosón (Taboada 60’), Ojeda (Castrín 60’), Freire (Cuéllar 46’), Rubal, Idrissa (Sabit 60’), Willy Ledesma (Carlos Julio 60’).

Real Madryt Castilla: Cañizares (Súnico 46’), David Ruiz (Obrador 46’), Asencio (Marvel 63’), Jacobo, David Jiménez (Vinícius Tobias 46’), Campos, Edgar (Theo Zidane 63’), Palacios (Noel López 63’), Yeray (Peter 63’), Borja, Aparicio (Carvajal 63’).